בלוגים | סודות מרצפת המסחר
ההודאה של באפט בטעות עוד תיכנס לספרי ההיסטוריה
קשה להעריך בשלב זה לאן מועדות פניו של באפט, במיוחד לאחר ההודעה על צמצום אחזקות בבנקים הגדולים בארה"ב. חיסול האחזקות בחברות התעופה הוא מובן בהחלט, אבל לצאת מהבנקים הגדולים, כשהפד 'מזריק' כמויות עצומות של כסף זול – זה כבר נראה כמו נקיטת עמדה נחרצת

ירון שקדי,דהמרקר-20.05.20

ולדימיר לנין, מייסד ברית המועצות לשעבר, ואחד מאבות הקומוניזם, אמר פעם – "ישנם עשורים שלא קורה בהם דבר, וישנם ימים שמעצבים עשורים שלמים". מוקדם מאוד לקבוע אם פעמיים 'יום שני השחור' (9 ו-16 במארס השנה) ופעם אחת 'יום חמישי השחור' (12 במארס) הם אותם ימים שיעצבו את העשור הנוכחי, אבל אין ספק שימים אלו יירשמו בספרי ההיסטוריה, ולא בהכרח משום הסגר שכולנו חווינו, אלא משום שגדול משקיעי תבל, המשקיע הקפיטליסטי הגדול מכל, אמר במלים פשוטות – "טעיתי".

עם פרסום הדו"ח הרבעוני, ב-3 במאי השנה,  ברקשייר האת'וויי, חברת האחזקות של באפט, דיווחה שהיא חיסלה את האחזקות שלה בחברות התעופה האמריקאיות, 4 חברות, שבהן החזיקה כ-10% בממוצע. תוך שהוא מישיר מבט בזום, אמר באפט למשקיעים בחברה שהוא טעה, "אין טעם להמשיך ולהשקיע בחברות הללו, שהולכות לשרוף מזומנים בטווח הקצר, ואין לי רצון לממן אותן".

אין ספק שהשקעה בחברות תעופה בימים אלו היא ספקולטיבית. איש אינו יודע כיצד ייראה עולם התעופה בשבועות הקרובים, וישנן הערכות הגורסות כי הענף יחזור לעצמו רק ב-2023.

להרחבה