בלעדי לכלכליסט

בקשה לתביעה ייצוגית של 88 מיליון שקל נגד אינטרקיור
התובע, יהודה שנהב, טוען כי החברה הסתירה מידע מהותי על כישלון ניסוי שערכה ריגנרה, בה היא מחזיקה 12%, שהוביל לצניחה בשווי אחזקותיה

צלי גרינברגכלכליסט-19.05.20,07:0719.05.20
תגיות:אינטרקיור
יהודה שנהב
תביעה ייצוגית
אהוד ברק
ד"ר יהודה שנהב, איש שוק ההון הוותיק, הגיש אתמול בקשה לתביעה ייצוגית כנגד חברת מדעי החיים הציבורית אינטרקיור והנהלתה בסכום של 88 מיליון שקל. שנהב, המחזיק ב־991 מניות של החברה (מתוך מעל ל־108 מיליון), באמצעות חברת "שנהב תעשיות" שבשליטתו, טוען כי בעלי המניות ניזוקו בשל קבלת תשואה עודפת שלילית כתוצאה מהסתרת מידע מהותי והטעיה, שבוצעו על ידי אינטרקיור.

קראו עוד בכלכליסט:
הניסוי נכשל ואינטרקיור צפויה למחוק 92% מהשקעתה בחברת הביוטק ריגנרה
אינטרקיור נפלה ב־71% בפחות משנה וברק איבד 38 מיליון שקל באופציות
עופר אליהו נכנס לקנאביס – וסוגר עיסקה עם אהוד ברק

שנהב טוען, באמצעות עוה"ד ליאור להב ויקיר שעשוע, המתמחים בתביעות ייצוגיות, כי במשך 3 חודשים הסתירה אינטרקיור מהציבור "מידע מהותי בדבר כישלונו של הניסוי הקליני שביצעה חברת הביוטק ריגנרה (שאינטרקיור מחזיקה ב־11.7% ממניותיה) בפברואר 2020, כאשר גם מעריכי השווי של ריגנרה עבור אינטרקיור עצמה ראו בו 'אירוע מהותי', שהשלכותיו עשויות להשפיע על שווייה של ריגנרה. המידע הובלע כהערת שוליים בהערכת השווי של ריגנרה, שדווחה לבעלי המניות רק בדו"חות התקופתיים של אינטרקיור ב־1 במאי 2020".

עוד נכתב כי אינטרקיור הסתירה מהציבור את גיוס 3 מיליון הדולרים שריגנרה מבצעת לפי שווי "העומד על עשירית משווייה כפי שהוערך על ידי מעריכי השווי מטעמה", וכי הערכת השווי היתה בידי אינטרקיור כבר ב־23 לאפריל השנה. "המידע השלילי דלף לשוק", נכתב, "ואינטרקיור נקטה אסטרטגיה של כריכת המידע בצורה חלקית בדיווח על הדו"חות הכספיים התקופתיים שלה לשנת 2019".

להרחבה