דעות | מאמר מערכת
ממשלת מרמה והפרת אמונים

ממשלת האחדות בין הליכוד לכחול לבן, האמורה להיות מושבעת היום, נולדה בחטא עבירות השוחד הקשות שבהן מואשם בנימין נתניהו, התאפשרה אך ורק בזכות מרמה כלפי המוני מצביעים, ועוד בטרם קמה כבר נהפכה למלה נרדפת להפרת אמונים של המערכת הפוליטית ביחס לציבור.

לקראת השבעת הממשלה בחמישי, גנץ התפטר מתפקידו כיו"ר הכנסת
גנץ מעכב את התפטרותו מתפקיד יו"ר הכנסת מחשש לקריסת ההסכם עם הליכוד
לא מקרה הוא, שעד לרגע שהממשלה הזאת תושבע — לא יתפוגג החשש, שמא נתניהו מתכנן לשלוף מהלך אחרון מכובע הקסמים נוסח מקיאוולי שלו: לסגת מהסיכומים. כך ינעץ את המסמר האחרון בארון הקבורה של האלטרנטיבה השלטונית שקמה לו לראשונה זה עשר שנים ויוביל את מדינת ישראל לסיבוב בחירות רביעי, חסר אופוזיציה, ולמעשה כמועמד יחיד לראשות הממשלה.

ככה זה כאשר מבססים אחדות על חוסר אמון הדדי וחוסר כבוד בסיסי. לא לחינם מלווה את התפטרות יו"ר כחול לבן, בני גנץ, מתפקיד יושב ראש הכנסת חשש כבד, פן עם התפטרותו "יקרוס" לפתע ההסכם הקואליציוני המסורבל, ולכחול לבן יאבד מנוף הלחץ על נתניהו.

אסור שהחיוכים החגיגיים שיעטרו היום את המליאה יסתירו את העובדה, שמדובר בממשלת השחתת מידות, המונהגת על ידי מואשם בפלילים
קשה לחשוב על ביטוי מובהק יותר למידת האמון השוררת בין שני הצדדים, אשר תלווה את הממשלה החדשה ואת הציבור עד לרגע קיום הרוטציה בין נתניהו לגנץ. הפחד לסובב את הגב לנתניהו אף לרגע אחד ילווה את הממשלה הזאת במשך כל ימיה. אנשי כחול לבן יצטרכו ללמוד לחיות עם חשש תמידי זה.

להרחבה