חדשות | מדיני ביטחוני
ועדת החוץ בבית הלורדים הבריטי: יש לשקול צעדי ענישה נגד סיפוח ישראלי
יו"ר הוועדה בבית העליון של הפרלמנט קראה לממשלה הבריטית לאשרר את עמדתה שסיפוח השטחים מנוגד לחוק הבינלאומי ו"לשקול הגבלה של הנגישות המועדפת של ישראל לשווקים הבריטיים אם הסיפוח יקודם"

נעה לנדאו,הארץ-14.05.20

ועדת החוץ של הבית העליון בפרלמנט הבריטי ("בית הלורדים") קראה אתמול (שלישי), באופן חריג, לשקול צעדי ענישה כלכליים נגד ישראל אם תמומש התוכנית לסיפוח ההתנחלויות.

במכתב ששלחה אתמול יו"ר הוועדה, הברונית ג'ויס אנלי מהמפלגה השמרנית, לסגן שר החוץ הבריטי הממונה על המזרח התיכון, ג’יימס קלברלי, היא כתבה כי "סיפוח ישראלי של השטחים הכבושים הוא הפרה של החוק הבינלאומי. על ממשלת בריטניה להבהיר בדחיפות את עמדתה על הסיפוח המתוכנן – ולשקול הגבלה של הנגישות המועדפת של ישראל לשווקים הבריטיים אם הסיפוח יקודם".

הוועדה אף מבקשת מהממשלה הבריטית "לאשרר כי לא השתנתה עמדתה שסיפוח של שטחים פלסטיניים כבושים מאז 1967 מנוגד לחוק הבינלאומי ויפגע בתהליך השלום" – וכן להבהיר את ההשלכות מצידה אם ישראל תמשיך בקידום תוכניות הסיפוח. "מה יהיו ההשלכות על הגישה המועדפת של ישראל לשוק הבריטי?" שאלו בוועדה, "כיצד בריטניה תבחין בין מוצרים חוקיים ולא חוקיים המיובאים אליה?" במקביל חתמו אתמול 35 נציגים מהארגון היהודי Board of deputies of British Jews, שמייצג את הקהילה היהודית בבריטניה, על מכתב שמפציר בנשיאת הארגון לצאת נגד סיפוח.

להרחבה