בלעדי לכלכליסט

קבוצת דלק הגישה תשקיף לרשות ני"ע ולבורסה לגיוס הון
דלק ביקשה לקבל אישור בהליך מהיר במטרה לגייס 200 מיליון שקל בימים הקרובים, מתוך 400 מיליון שקל עד סוף השנה. הגיוס הוא אחד התנאים המרכזיים של נציגות מחזיקי האג"ח שלא להעמיד לפירעון מיידי את החוב של קבוצת דלק

גולן חזני,כלכליסט-11.05.20,06:57
תגיות:דלק
קבוצת דלק
יצחק תשובה
רשות ניירות ערך
גיוס הון
קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה (61.2%) הגישה תשקיף לאישור רשות ני"ע על מנת לגייס הון, כך נודע ל"כלכליסט". הבקשה הוגשה גם לבורסה. קבוצת דלק( 13,930.0 — ) ביקשה לקבל אישור בהליך מהיר במטרה לגייס 200 מיליון שקל בימים הקרובים. הגיוס הוא אחד התנאים המרכזיים של נציגות מחזיקי האג"ח של דלק, שתצביע מחר על העמדת החוב כלפי המחזיקים, שעומד על כ־6 מיליארד שקל, לפירעון מיידי. חברי הנציגות — יוני שר מהראל, שמואל אשל ממנורה ואוהד שריד מפסגות — דורשים שדלק תגייס 400 מיליון שקל, והסכימו לפריסה של שלוש מנות (200 מיליון שקל בשלב הראשון ושני גיוסים נוספים של 100 מיליון שקל כל אחד).

קראו עוד בכלכליסט:
יצחק תשובה: "הבנקים לא רגועים ומתנהגים כלפינו באגרסיביות"
מחזיקי האג"ח דורשים מתשובה שעבוד על 40% ממניות דלק קידוחים
הפניקס נסוגה מרכישת ההלוואה שהעמיד לאומי לדלק
אתמול התקיימה שיחה בין בכירי דלק לנציגות, שבמהלכה שמע תשובה דברים קשים. "אי אפשר להתקדם איתכם", אמר רענן קליר, היועץ המשפטי של הנציגות, לתשובה. "מסכמים איתכם דברים בעל פה, אתם חוזרים בכם בכתב ושולחים נוסח אחר לגמרי מזה שסוכם. אתם רוצים לקיים עוד ועוד פגישות, אבל לא מוכנים להתחייב על כלום. לא על גיוס הון, לא על מסמך Stand Still ולא על שעבודים על נכסים לאחר שייפרעו חובות לבנקים".

להרחבה