הודעה לעיתונות

ועדת הכספים בביקורת נוקבת על התנהלות האוצר בכל הנוגע לסיוע לעמותות המגזר השלישי: "שקל לא עבר עד כה"

במהלך דיון הוועדה הזמנית בנושא, הציגו נציגי אירגוני הסיוע את הקשיים המשמעותיים עימם הם מתמודדים במסגרת משבר הקורונה – הגדלת ההוצאות והיקף הסיוע הנדרש מצד אחד, ומנגד ירידה בתרומות ובהכנסות. לדברי הארגונים, שאמדו את הסיוע הדרוש במיליארד ₪, רבים מהם לא יוכלו לחזור לעבוד, מה שיוביל לאובדן מקור פרנסה לאלפים: "עמותה עם מחזור של 2 מיליון ₪ זכאית ל-28 אלף ₪ סיוע"

על רקע כך קראו חברי הוועדה למשרד האוצר לעמוד בהבטחותיו ולהקים קרן סיוע ייעודית בסך 200 מיליון ₪ לאירגוני המגזר השלישי, בניגוד להחלטתו לאחד את הסיוע לעמותות עם הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים. מנגד טען נציג האוצר, כי איחוד הסיוע דווקא יאפשר לעמותות לקבל סיוע נרחב יותר

יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג: "30 מיליון ₪ שהעמדנו לסיוע כמעט הסתיימו, אנחנו צופים ירידה דרמטית בהכנסות מיהדות התפוצות"

יו"ר הוועדה, ח"כ עודד פורר: "מדיניות האוצר היא לתת כמה שפחות לכמה שפחות. כל מה שהוא הבטיח לא התקיים, אנחנו דורשים ממנו לקיים! – להקים קרן סיוע בסך 200 מיליון ₪ לעמותות הרווחה, ולחילופין שעמותה שתהייה מעוניינת ותעמוד בדרישות תוכל להגיש בקשה לקרן לעסקים קטנים ובינוניים"

להרחבה