בלעדי לכלכליסט

מחזיקי האג"ח דורשים מתשובה שעבוד על 40% ממניות דלק קידוחים
קבוצת דלק מוכנה להתחייב בפני המחזיקים על שעבוד של 20% מהמניות בלבד. המחזיקים הודיעו שיצביעו ביום שלישי על העמדת החוב של קבוצת דלק, כ־6 מיליארד שקל, לפירעון מיידי. קרן חוב נמצאת במגעים לרכישת החוב של דלק לבנק לאומי

גולן חזני,כלכליסט-10.05.20,07:10
תגיות:יצחק תשובה
דלק
דלק קידוחים
קבוצת דלק
אג"ח
יצחק תשובה וקבוצת דלק לא מצליחים להגיע להסכמות עם נציגות מחזיקי האג"ח של החברה. ל"כלכליסט" נודע כי הדרישה המרכזית של הנציגות היא לקבל שעבוד על 40% מניות דלק קידוחים, לאחר שאלה ישוחררו ע"י הבנקים. דלק מחזיקה כיום ב־55% ממניות דלק קידוחים, והיא מוכנה להתחייב בפני המחזיקים על שעבוד של 20% ממניות דלק קידוחים. הפער הזה מקשה על התקדמות במו"מ. הבוקר עשויה להתקיים פגישה בין הצדדים, במטרה לגשר על הפערים.

קראו עוד בכלכליסט:
הפניקס נסוגה מרכישת ההלוואה שהעמיד לאומי לדלק
מתפרק מנכסיו: תשובה מוכר את קרקעות פי גלילות ליחיאל אבו
בנק לאומי נישל את תשובה מתואר הטייקון
תשובה עושה מאמץ לקדם פגישה כזו, אחרי שביום חמישי התפוצץ המשא ומתן והנציגות הודיעה על הצבעה שתתקיים ביום שלישי, להעמדת החוב של קבוצת דלק לפירעון מיידי והוציאה על כך הודעה לבורסה. הנציגות לא מוכנה לפגישה מבלי לקבל לידיה מסמך סטנד־סטיל, לאי שעבוד או מכירת נכסים ללא הודעה מוקדמת למחזיקים, ובעיקר לקבל התחייבות לשעבוד עתידי של 40% המניות, התחייבות לא לשעבד לבנקים נכסים נוספים, והתחייבות להנפקה ללא תנאים כלשהם.

דלק, שכבר קיבלה החלטה על גיוס של 400 מיליון שקל בשלוש מנות של 200־100־100 במאי, יולי ודצמבר 2020 בהתאמה, מתנה את הגיוס בהגעה להסכמות על הסעיפים האחרים מול הנציגות.

להרחבה