פרשנות

המנצחים והמפסידים מפסיקת בג"ץ על כהונת נתניהו
בית המשפט קבע פה אחד שנתניהו יכול להרכיב ממשלה למרות כתבי האישום העומדים נגדו. המנצחים הגדולים הם נשיאת העליון אסתר חיות והיועמ"ש מנדלבליט. המפסידים הם הדימוי המושחת של ישראל בעולם והמבנה החוקתי של המדינה שלא מונע מנאשם בפלילים לכהן כראש ממשלה. ונתניהו? הוא נמנה על שני הצדדים

משה גורלי,כלכליסט-07.05.20,07:47
תגיות:בנימין נתניהו
אסתר חיות
אביחי מנדלבליט
בג"ץ
בג"ץ קבע אמש פה אחד שבנימין נתניהו יכול להרכיב ממשלה למרות כתבי האישום העומדים נגדו. שני המנצחים המשפטיים של האירוע הם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שעמדתו התקבלה במלואה בפסק הדין, ונשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות שגייסה הסכמה פה אחד של 11 שופטי העליון. אפילו בעתירה נגד החלטת הממשלה לפינוי-פיצוי חבל עזה היה שופט אחד מתוך ה-11, אדמונד לוי, שכתב דעת מיעוט. וחשוב היום להזכיר: הימין, אז, לא רק שלא גינה את השופט שביטל החלטת ממשלה שכולה בתחום המדיני-תקציבי, אלא אפילו חיבק את פסק הדין הכי אקטיביסטי בתולדות מדינת ישראל.

קראו עוד בכלכליסט:
החלטת בג"ץ – ניצחון זמני לנתניהו ורמז להתערבות עתידית
בג"ץ קבע: אין עילה משפטית להתערב בהטלת הרכבת הממשלה על בנימין נתניהו
היום השני בבג"ץ: רק דיון "מסחרי" על שינויים בסעיפי ההסכם הבעייתיים

ומי המפסידים אתמול? דימוייה הבינלאומי המושחת של מדינת ישראל שממליכה על עצמה נאשם בפלילים, והמבנה החוקתי שלה שמונע מנאשם בפלילים לנהל בית ספר, לחלק רישיונות דיג, אבל לא מלכהן כראש ממשלה.

ויש גם מי שנמנה על שני הצדדים: בנימין נתניהו. מצד אחד הוא זכה להכשר בג"ץ, ומצד שני, ניטל ממנו תירוץ לטנף את בית המשפט וללכת לבחירות – שתי אופציות שאולי היה מעדיף על כבילתו לברית הנישואין הנוכחית, לעת הזו לפחות.

להרחבה