למחזיקי האג"ח היה כבר דלק, עכשיו הם קיבלו את הגפרור
מחזיקי שבע סדרות האג"ח של דלק נאבקים כדי לקבל את החוב כלפיהם והגיעו עם בעל השליטה יצחק תשובה להסכמות חלקיות בלבד. אם לא די בדרישות של הבנקים הנושים, שדוחקים את המחזיקים הצידה, מעלות חתכה לדלק את הדירוג בארבע רמות

גולן חזני,כלכליסט-06.05.20
תגיות:קבוצת דלק
יצחק תשובה
עידן וולס
מחזיקי איגרות חוב
מתווה השיעבודים של דלק לבנקים מערער כמעט לחלוטין את הסיכוי שנציגות מחזיקי האג"ח שלה תגיע להסכמות על חיזוק הביטחונות. פגישה שנערכה אתמול בערב בין נציגות המחזיקים לבכירי דלק המחישה את הפערים העצומים בין הצדדים. ישנה סבירות גבוהה כי מחזיקי שבע סדרות האג"ח של דלק יצביעו על העמדת חוב של 5.8 מיליארד שקל כלפיהם לפירעון מיידי.

קראו עוד בכלכליסט:
הורדת דירוג נוספת לדלק: עילה לפירעון מיידי של כל סדרות האג"ח ב-6 מיליארד שקל
דלק ממשיכה לחלום ובונה על הנפקת איתקה בלונדון
פערים גדולים בין דרישות מחזיקי האג"ח לדלק בנוגע לשעבוד נכסים

דלק שבשליטת יצחק תשובה הגיעה בסוף השבוע עם הנציגות להסכמות על גיוס של 400 מיליון שקל בשלוש פעימות. 200 מיליון שקל בחודש הקרוב, 100 מיליון שקל ביולי ועוד 100 מיליון שקל בדצמבר. המתווה המלא דרש הסכמות על האופן שבו ינוהל החוב כולו, מעבר לגיוס. דלק גיבשה באמצעות משרד עו"ד גיזה זינגר אבן מתווה שיאפשר שחרור ביטחונות – מניות של החברה־הבת דלק קידוחים ב־1.1 מיליארד שקל – שיועברו לשיעבוד המחזיקים.

 

מניות דלק קידוחים היו אמור לשתחרר באמצעות שיעבוד מניות דלק ישראל לבנקים הנושים תחתן. אלא שבינתיים התבררו שתי עובדות: בנק לאומי דורש שיעבוד של 11% ממניות דלק ישראל, מיידית ובלי קשר לדרישות הבנקים האחרים. בנק BNP, שלו דלק חייבת 160 מיליון דולר בשיעבוד מניות החברה־הבת איתקה, דורש גם הוא ביטחונות באם יינתנו מניות דלק ישראל לבנקים אחרים.

להרחבה