העשן שפולטות חברות הקנאביס הוא רק מהכסף שהן שורפות
התחזיות הוורודות שהציגו 11 חברות הקנאביס הציבוריות ל־2019 התנפצו למשקיעים בפנים ⋅ חמש מהן סיימו את השנה עם אפס הכנסות וקצב שריפת מזומנים שאצל חלקן היה גבוה מתכולת קופתן ⋅ שתיים משש הנותרות הצליחו לגרד הכנסות זניחות של כמה מאות אלפי שקלים ⋅ ולאחר ניקוי הסעיפים שמערפלים את תוצאות פעילותן, רק שתיים מארבע הנותרות שנסחרות בת"א סיימו את 2019 עם רווח מתואם שלא ניתן להתגאות בו

צלי גרינברג,כלכליסט-07:45,05.05.20
תגיות:קנאביס
קנאביס רפואי
שיח מדיקל
קנדוק
השאיפות היו מוגזמות: בליל יום חמישי האחרון השלימו 11 חברות הקנאביס הרפואי הציבוריות את דיווח תוצאותיהן הכספיות לשנת 2019, והמצב אינו מעודד. 5 מהחברות, שהן בעלות פעילות עיקרית או בלעדית בקנאביס רפואי, סיימו את השנה עם עם אפס הכנסות, הפסד של מיליוני שקלים, וקצב שריפת מזומנים גבוה, שאצל חלקן אף היה גבוה מהמזומן בקופתן.

קראו עוד בכלכליסט:
המשבר חתך מיליארד שקל משווי חברות הקנאביס בינואר
שיח מדיקל עקפה ב-10.4% את תחזית ההכנסות
יעקב עמידרור וניר זכלינסקי נכנסים לקנאביס – יצטרפו לדירקטוריון שיח מדיקל

שתיים מ־6 החברות הנותרות אמנם הצליחו לגרד הכנסות של כמה מאות אלפי שקלים, אולם מדובר בהכנסות זניחות לאור הפוטנציאל הגלום בתחום. וכך, חברות שפרסמו מצגות שהציגו את כל האפשרויות שהן יכולות לפעול במסגרתן; השווקים החדשים ועתירי הממון שאליהם הן יגיעו; ופסטיבל זרי הקנאביס העולמי שיתפיח להם את הכיסים, וכל זאת כשאין ברשותן ולו מתקן ייצור עובד אחד ועם אפס הכנסות – הצליחו להגיע לשווי של מיליוני שקלים המתאים לחברות עם מבנה הכנסות אחר.

להרחבה