מטופלי קנאביס לבג"ץ: "המצב הכלכלי והמחירים הגבוהים הרחיקו את הטיפול מהישג ידנו"
מטופלי הקנאביס הרפואי הלינו לבג"ץ על מחירי הקנאביס הרפואי. דנה בר און, יו"ר עמותת מטופלי הקנאביס הרפואי: "גם בעת בה כל העולם מגלה שלבריאות אין מחיר, חברות הקנאביס ומשרד הבריאות עיוורים למצוקת המטופלים"

צלי גרינברג,כלכליסט-18:12,01.05.20
תגיות:קנאביס רפואי
משרד הבריאות
קורונה
מטופלי הקנאביס הרפואי מבקשים מבג"ץ להרחיב את צו הקפאת רפורמת הקנאביס של משרד הבריאות, שצפוי לפוג ב-15 למאי השנה, ולדרוש ממשרד הבריאות ומהחברות את הוזלת המוצרים.

קראו עוד בכלכליסט:
גם חברות קנאביס מחפשות תרופה לקורונה
בג"ץ האריך את הקפאת רפורמת הקנאביס עד אמצע מאי
הרוקחים לבג"ץ: "הקפאת רפורמת הקנאביס תביא לאספקת מוצרים נחותים"

הבקשה נכתבה במסגרת תגובה שהגישה עמותת מטופלי הקנאביס הרפואי לבג"ץ אתמול (ה') בערב, לאחר שהמדינה ביקשה מבית המשפט העליון לדחות את תשובותיה לשאלותיו בנוגע למחירי הקנאביס הרפואי ולרפורמה, בעקבות הקורונה.

"עיתות המצוקה בגינן הגישה המדינה בקשתה לארכה", נכתב בבקשת המטופלים, "הינן עיתות מצוקה גם ביתר שאת עבור מטופלי הקנאביס הרפואי". עוד נכתב, כי "הפגיעה הכלכלית הקשה, לצד מחירי קנאביס רפואי מרקיעי שחקים במסגרת האסדרה החדשה, הרחיקה אף יותר מהישג ידם של המטופלים את הטיפול".

לאור הימשכות ההליכים ואי קבלת פיתרון לסבסוד העלויות או תשובה מהמדינה בנושא, מבקשים המטופלים מבג"ץ להמשיך את הקפאת רפורמת הקנאביס הרפואי של משרד הבריאות לטווח זמן רחב ככל הניתן; להחיל את צו ההקפאה על כלל מטופלי הקנאביס הרפואי (הן הוותיקים שעליהם חל הצו והן על החדשים שעליהם הצו אינו חל); ולקבוע מסגרת מחיר התואמת את מחירי מוצרי הקנאביס הרפואי טרום כניסת הרפורמה לתוקף.

להרחבה