יהונתן גפן,ידיעות-אחרונות- • 29.04.2020

 

ביבידוד

א. הקיסר נירון חזר

 

אני לא ישן במגפות, ואני רואה את האיש הכתום הזה, דונלד טראמפ, בשתיים בלילה, במסיבות העיתונאים ב־CNN, שאחריהן אני יודע שלא אירדם עד הבוקר.למרות האיסור הגורף, וגילי המתקדם (ואני לא יודע לאן), אני עדיין מתגנב לצרכנייה שבמושב, חמוש בכפפות ומסכה, וזה בעצם הבילוי היחידי שלי. בבדידות המתמשכת הזאת הצרכנייה היא כמו לאס־וגאס בשבילי
יותר מ־50 אלף אזרחים אמריקאים כבר מתו, ומיליונים מהם מובטלים ורעבים, אבל הוא משדר אופטימיות וחגיגיות, וכל מה שהוא עושה זה להחמיא לעצמו ולשנוא את התקשורת, את המושלים, ואם נשאר לו עוד קצת זמן – גם את הסינים.

ראש העולם החופשי, האדם הלא נכון בזמן הלא נכון, ובעיקר הוא ליצן מסוכן אבל הוא מבין ברפואה. הנה הוא מצהיר שמצא תרופה למגפה: להזריק חומר חיטוי לחולים, ואז הם יבריאו "בדקה אחת, וזה נשמע לי מעניין…". ואזרחים אמריקאים נאמנים ורפובליקנים, שהדבר האחרון שהם רוצים זה שהליצן יהיה גם משועמם, שוקלים ברצינות לבצע את הפעולה הנרקומנית הזאת עליה ממליץ בחום הנשיא הכתום.

אנשים ממשיכים למות, והוא ממשיך לשקר ולהתפאר. מה, הוא לא מבין שארץ האמיצים הפכה לארץ החרדות, והוא הולך ונהיה מנהיג דגול של בתי קברות?

ואז אתה קולט: האיש הזה מטורף! כמו נירון, הקיסר הרומאי שראה את רומא נשרפת והדבר היחידי שנראה לו דחוף לעשות זה לעמוד על גבעה, רחוק מהאש, ולנגן בכינור.

ב. מחיקת היסטוריה

להרחבה