38 אלף עובדים במערכת הבריאות: ליצמן, התפטר מתפקידך
רופאים ועובדים אחרים במערכת חתמו על עצומה הקוראת לשר הבריאות להתפטר, ולראש הממשלה – שלא למנותו בממשלתו הקרובה; זאת לאחר שנחשף שהפר לכאורה את צווי הריחוק החברתי שהוטלו בעקבות התפרצות הקורונה; רופאים בבתיה"ח הציבוריים אמרו למנהליהם כי יעזבו את עמדותיהם אם השר ימשיך בתפקידו – "הוא לא יכול להישאר דקה בתפקיד"

אדריאן פילוט,כלכליסט-13:19,03.04.20
תגיות:קורונה
יעקב ליצמן
עצומה

 

כ-38 אלף רופאים ועובדים אחרים במערכת הבריאות חתמו על עצומה שקורא לשר הבריאות, יעקב ליצמן, להתפטר מתפקידו, ולראש הממשלה, בנימין נתניהו, שלא למנותו לתפקיד בממשלתו הקרובה, כך נודע לכלכליסט. הקריאה מגיעה אחרי שאתמול (ה') נחשף כי ליצמן הפר לכאורה את צווי הריחוק החברתי שהוא וראשי משרדו קבעו בעקבות התפרצות נגיף הקורונה, כולל השתתפות בתפילות. עוד נודע אתמול כי השר ורעייתו אובחנו כחולים בקורונה. קראו עוד בכלכליסט:
שר הבריאות ליצמן ורעייתו אובחנו כחולים בקורונה
הממשלה שוקלת: סגר על בני ברק, ליצמן תומך
מנהלי מחלקות לנתניהו וגנץ: "יש למנות בדחיפות שר בריאות מקצועי במקום ליצמן"

עוד נודע ל"כלכליסט" כי כמה רופאים בבתי החולים הציבוריים אשר מטפלים בימים אלו בחולי קורונה ומסכנים את חייהם על בסיס יומי, אמרו למנהלי המחלקות כי אם ליצמן ימשיך לכהן כשר הבריאות הם יעזבו את עמדותיהם. "יש כעס עצום. האיש לא יכול להישאר דקה בתפקיד. האיש הזה סיכן את אוכלוסיית ישראל. הרבה מאוד רופאים מדברים על כך שמדובר במעשה של ייהרג ובל יעבור", מסר גורם בכיר במערכת הבריאות.

להרחבה