למרות הקורונה

גוף האסדה הצפה (FPSO) של אנרג'יאן יצא הבוקר מהמספנה בסין לעבר סינגפור להרכבת המבנה העילי

בסינגפור יחלו העבודות לחיבור המבנה העילי; האסדה השלמה צפויה לצאת לישראל בסוף השנה הנוכחית

הזרמת הגז ממאגר כריש – במחצית הראשונה של שנת 2021

אבן דרך גם לעסקת אדיסון: הנכסים באלג'יריה יוחרגו; בעקבות זאת, יעודכן סכום העסקה ב-150 מיליון דולר

בחברה מצפים להשלים את עסקת אדיסון במהלך השנה הנוכחית

חברת אנרג'יאן נפט וגז, הנסחרת בבורסות לונדון ותל אביב (אנאגENOG TASE::LSE ), ואשר מחזיקה ברשיונות הפיתוח למאגרים כריש ותנין באמצעות חברת אנרג'יאן ישראל, דיווחה הבוקר (ו') בלונדון, כי גוף אסדת הטיפול הצפה (FPSO) הפליג היום מן המספנה Cosco Shipyards בסין לעבר מספנה בסינגפור (Sembcorp Marine Admiralty Yard), שם צפוי המשך עבודות ההרכבה והשלמת האסדה – זאת בהתאם ללוח הזמנים עליו עדכנה החברה לאחרונה.

האסדה הצפה, אשר מידותיה 225 מ X 50 מ' X 28 מ' עתידה לטפל בגז הטבעי אשר יופק במאגר כריש. האסדה צפויה להיות הראשונה מסוגה באגן המזרחי של הים התיכון. היא תמוקם על פי הבאר – במרחק של כ-90 ק"מ מן החוף במים הכלכליים של ישראל, שם יבוצע באמצעותה תהליך ההפקה והטיפול בגז וממנה יוזרם הגז לישראל כבר בשנת 2021.

חיתוך הפלדה הראשון לאסדה התרחש בנובמבר 2018; העבודות על האסדה בסין כללו 5 מיליון שעות עבודת אדם ללא פגיעות (LTIs). נכון להיום, אנרג'יאן חתומה על הסכמים למכירה של Bcm 5 (שנתי) של גז טבעי לשוק הישראלי, ו-Bcm 0.6 נוספים בהסכמים מותנים.

עוד דיווחה אנרג'יאן הבוקר בדבר הסכמות אליהן הגיעה עם אדיסון לגבי הנכסים באלג'יריה.

אנרג'יאן עדכנה, כי בין החברות נחתם הסכם על החרגת הנכסים של אדיסון באלג'יריה מן הרכישה. בהתאם להסכמות, בעקבות החרגה זו יופחת סכום הרכישה הסופי בכ-150 מיליון דולר.

החברה הוסיפה כי היא פועלת להשלמת עסקת הרכישה של נכסי אדיסון במהלך שנת 2020. עוד בסמוך לאחר השלמת העסקה, תושלם מכירת הנכסים שרכשה אנרג'יאן מאדיסון בים הצפוני, בתמורה ל-250 מיליון דולר (ו-30 מיליון דולר מותנים בנוסף).

רקע – חברת אנרג'יאן

חברת אנרג'יאן נסחרת בבורסת לונדון (ENOG:LSE) ברשימת הפרימיום, ובבורסת תל אביב (אנאג: TASE), במדד ת"א 35. החברה פועלת בתחום חיפוש והפקה של נפט וגז טבעי, והיא בעלת פרויקטים בישראל, ביוון ובים האדריאטי.

אנרג'יאן נכנסה לשוק הישראלי בשנת 2016, עם רכישת רשיונות הפיתוח למאגרים כריש ותנין. בחודש מרץ 2018 קיבלה החברה החלטת השקעה סופית לפיתוח פרויקט הדגל שלה, מאגרי הגז  הטבעי כריש-תנין, אשר יבוצע באמצעות FPSO – מתקן טיפול צף הראשון מסוגו באגן הים התיכון, אשר ימוקם במרחק של כ-90 ק"מ מן החוף; תחילת הפקת הגז צפויה בשנת 2021. החברה חתומה על הסכמים למכירה של Bcm 5 (שנתי) של גז טבעי לשוק הישראלי, כאשר הסכמים עתידיים צפויים להתמקד הן בשוק המקומי והן בשווקי ייצוא מרכזיים באזור.

בנוסף, מחזיקה החברה ב-9 רישיונות חיפוש נוספים במים הכלכליים של ישראל ורשיונות נוספים לחיפוש ביוון ובמונטנגרו.

בחודש יולי האחרון אנרג'יאן רכשה את פעילות הגז והנפט של חברת אדיסון האיטלקית בתמורה ל-750 מיליון דולר (ותשלום מותנה נוסף בסך 100 מיליון דולר); בחודש אוקטובר 2019 עדכנה החברה על מכירה מותנית של הנכסים בבריטניה, בים הצפוני ובנורווגיה אשר נרכשו במסגרת עסקת אדיסון.

להרחבהhttps://mail.google.com/mail/u/0/#inbox/FMfcgxwHMZTJqfXCbWRjmKxNdLvVxGCS