כל כותרות היום | פוליטי
הסיבה האמיתית להתבצרות של ליצמן במשרד הבריאות – ואיך ייראה משחק הכסאות של השרים
החלום של כחול לבן למנות שר בריאות מקצועי צפוי להתנפץ על בסיס שיקולים פוליטיים של בלוק הימין ■ חלק משרי הליכוד שלא יקבלו משרדים בממשלה החדשה כנראה ימונו לשגרירים ■ בנט ושקד כבר התחילו להתנהל כאופוזיציה ■ פוליטיקה חדשה אין פה

חגי עמית,דהמרקר-30.03.20

חלק נכבד משעות אחר הצהריים היום (א') בילו נציגי צוות המשא ומתן של כחול לבן והליכוד לצד בנימין נתניהו ובני גנץ – בדיון על השאלה אם כחול לבן תקבל את מבוקשה ותחזיק במשרד הבריאות, ואם הליכוד תזכה למבוקשה ותמנה את יולי אדלשטיין שוב לתפקיד יו"ר הכנסת.

נכון לעתה, מסתמנת עסקה שבמסגרתה איש מהצדדים לא יקבל את מבוקשו. הסיבה העיקרית: שר הבריאות, יעקב ליצמן, התבצר בלשכתו וסירב לפנות אותה גם תמורת הצעה אטרקטיבית לכהן כשר הבינוי והשיכון. ביהדות התורה הסבירו כי ליצמן כבר בקיא בחומר, ואינו מעוניין להתחיל ללמוד משרד חדש. זהו אינו הסבר מספק להתעקשות הזאת. ההתבצרות הזאת מוסברת בחשש שעזיבה בעת הזאת תהיה נטילת אחריות על כשלים בטיפול במשבר קורונה.

להתבצרות הזאת יש הסבר נוסף: אחרי תשע שנים במצטבר שבהן הוא חולש על משרד הבריאות, יש כיום עשרות אם לא מאות חברי חסידות גור שהמשרות שלהם במשרד הבריאות תלויות בהמשך כהונתו בתפקיד. יהדות התורה אינה יכולה להרשות לעצמה לאבד את המשרד. מבחינת ליצמן לא מדובר בבחירה כי אם בהוראה של האדמו"ר מגור.

להרחבה