פוליטי כלכליסט

עודד פורר הולך לסגור את שיבר ההקצבות לחרדים
יו"ר ועדת הכספים הזמנית מטעם ישראל ביתנו אומר שהוועדה תיתן עדיפות למי שתורם למדינה בשירות צבאי או לאומי או בשוק העבודה. הח"כים החרדים שהתרגלו לשלוט בוועדה מחרימים בינתיים את דיוניה

צבי זרחיה,כלכליסט-07:48,26.03.20
תגיות:עודד פורר
חרדים
ועדת הכספים
בני גנץ
מינויו של ח"כ עודד פורר מישראל ביתנו כיושב ראש ועדת הכספים הזמנית של הכנסת הוא בבחינת רעידת אדמה במשכן, לאחר שבמשך שנים קיבלו החרדים את התפקיד כתחליף למינוי שר בממשלה. ח"כ משה גפני (יהדות התורה) שאותו החליף שלשום פורר, כיהן בתפקיד מאמצע 2015, וקודם לכן בין 2009 ל־2013.

בראיון לכלכליסט פורר מאותת כי הוועדה בראשותו תשנה את סדרי העדיפויות ושלא כקודמותיה — היא לא תיתן עדיפות להקצבות לחרדים. "מבחינה עקרונית, ברור לחלוטין שסדרי העדיפויות משתנים", מצהיר פורר. "אנחנו נעדיף את מי ששירת שירות צבאי או לאומי ומשרת במילואים ומשתתף בכוח העבודה. כל מי שנושא בנטל חייב להיות ראשון בתור". הוא גם מותח ביקורת חריפה על האופן שבו הממשלה מנהלת את משבר הקורונה ואומר שהוועדה תפעל לסייע לה בעניין ככל הניתן.

פורר אומנם מוגדר כיושב ראש זמני של ועדת הכספים אבל הוא עשוי להישאר בתפקיד לפחות עוד חצי שנה. אם גוש המרכז שמאל בראשות יו"ר כחול לבן בני גנץ יסכים להקפאת המצב הפוליטי למשך חצי שנה, בלי להצטרף לממשלה, אזי נתניהו ימשיך לעמוד בראשות הממשלה ופורר יישאר בראשות ועדת הכספים. תסריט כזה מעורר חשש בקרב המפלגות החרדיות כי בכך הן יאבדו את מוקד הכוח לפרק זמן ניכר, ודווקא בתקופה שבה הישיבות מתוקצביות בחסר בגלל התקציב ההמשכי.

קראו עוד בכלכליסט:
הכנסת אישרה הוועדה המסדרת; ח"כ עודד פורר יעמוד בראש ועדת הכספים הזמנית
המליאה אישרה הקמת ארבע ועדות מיוחדות; עפר שלח יעמוד בראש ועדה לטיפול בנגיף הקורונה
משבר ועדות הכנסת: כחול לבן דחתה את הצעת הליכוד

בינתיים חברי ועדת הכספים מטעם הליכוד, ש"ס ויהדות התורה החרימו את ישיבת הוועדה שהתקיימה אתמול ועשויים להחרים גם את הישיבה שפורר מכנס הבוקר לדיון במשבר הקורונה, בהשתתפות מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד, אשר יתבקש להציג בפני הוועדה את התוכנית של הממשלה להתמודדות עם המשבר. פורר קורא לחברי הוועדה החרדים להצטרף לדיונים מכיוון שמדובר בשעת חירום.

להרחבה