בלעדי לכלכליסט

באוצר שוקלים לבטל את התוספת של 500 שקל לדמי האבטלה במרץ
בשבוע האחרון הוכרז על תוספת אחידה שתינתן למובטלים בחודש מרץ. כעת מעוניינים באוצר להעביר את הכסף לסיוע לעצמאים. האוצר: נציג התוכנית בקרוב. שיעור האבטלה מתקרב ל-20% ומתחילת החודש נרשמו 658 אלף בשירות התעסוקה, כאשר מרביתם הוצאו לחל"ת

שחר אילן,כלכליסט-12:00,25.03.20
תגיות:משרד האוצר
שירות התעסוקה
קורונה
חופשה ללא תשלום
מובטלים
דורשי עבודה
התוספת של 500 שקל לחודש מרץ לכל מובטל בסכנה. על פי מקור המקורב לדיונים, באוצר שוקלים להעביר את התקציב המיועד לכך לסיוע לעצמאים.

קראו עוד בכלכליסט:
"אנחנו מקבלים בביטוח לאומי פניות למצבים שאין לנו מענה עבורם"
"ישראל לא ערוכה לטיפול בהמוני העניים החדשים"
על חשבונכם: כך צריכה המדינה להתמודד עם תשלומי דמי האבטלה שיזנקו

בשבוע האחרון הוכרז כי לדמי האבטלה עבור חודש מרץ יתווסף מענק אחיד של 500 שקל לכל מובטל. אבל עכשיו נראה שהאוצר מעדיף להשתמש בכסף כדי להדוף את הביקורת על הפקרת העצמאים במקום להוסיף לעצמאים תקציב.

הסכום שהמובטלים החדשים אמורים לקבל עבור מרץ קטן מאוד ויעמוד בממוצע על כ-2,000 שקל. זאת כיוון שהם הוצאו לחל"ת רק באמצע החודש ועל החמישה ימים הראשונים לאבטלה אין מקבלים תשלום. על רקע זה ועל רקע הפסח המתקרב הוחלט על תוספת אחידה של 500 שקל. מהאוצר נמסר בתגובה ש"אנחנו עדיין עובדים על התוכנית ומקווים שנוכל להציגה בקרוב".

הפגיעה האפשרית במובטלים היא רק חלק מהבעיות ההולכות ומצטברות כתוצרה מהעיכוב בפרסום התקנות לשעת חירום לגבי הסיוע למובטלים. כך למשל הוכרז על קיצור תקופת האכשרה לדמי אבטלה, אבל כיוון שהתקנות לשעת חירום עוד לא עברו – אנשים שמנסים להירשם אינם מצליחים.

להרחבה