על וירוס הקורונה והשפעותיו על שוקי הגז והנפט

מאת אמנון פורטוגלי,‏23 פברואר, 2020

 

בפוסט זה אדון בעיקר בהשלכות של ההסגר בסין על תחום הגז והנפט בעולם, אבל אקדים במספר מילים על הקורונה והדיאמונד פרינסס – ספינת הקורונה.

מעניין לקרוא את אלו המזלזלים בוירוס הקורונה החדש ובתוצאות הפוטנציאליות הקשות שלו. נראה שהם לא לוקחים בחשבון את המאמצים הגלובליים בנושא. כולנו צריכים להודות לממשלת סין על ההסגר המקיף בו היא נהגה ונוהגת במשבר הקורונה.

 

מה שנקרא וירוס הקורונה החדש   2019- nCoV הוא וירוס חדש שהתגלה בווהאןWuhan  בסין, וזוהה כאחראי להתפרצות בסין של המחלה הנקראת COVID-19. הוירוס הוא מסוג קורונהוירוס – משפחת וירוסים שיכולה לגרום למחלות כמו הצטננות, SARS, ואחרות.

מכיון שהוירוס כה חדש, עדין לא ידוע עליו הרבה. נראה שהוא מופץ מאדם לאדם, אבל לא ברורה הדרך בה הוא מתפשט. הסימפטומים של המחלה יכולים להופיע 2 – 14 יום ואף יותר לאחר החשיפה לוירוס, שעדיין אין חיסון נגדו.

 

הדיאמונד פרינסס – ספינת הקורונה מספקת לנו נקודת מבט על בעיית הקורונה והיא פוטנציאל לנקודת מפנה לרעה בהתפתחות המגיפה.

הקורונה מדבקת מאוד. ואחת הבעיות היא שמנגנון התפשטות הוירוס עדיין לא ידוע בברור, דבר שפוגע ביכולת להתמודד עמו.  נוסע אחד בספינה שחלה בקורונה הביא לבידוד הספינה והפך אותה למדגרה של וירוס הקורונה. יותר מ-500 חולים אובחנו על הספינה מתוך כ- 3,700 הנוסעים ואנשי הצוות בספינה, מה שהופך את ה"דיאמונד פרינסס" למוקד ההתפרצות הגדול ביותר של הוירוס מחוץ לסין.

 

עד היום הדרך להתמודד עם התפרצות מגיפות כמו הקורונה היא בידוד והכלה. אלא שפינוי הספינה ופיזור נוסעי הקורונה ברחבי העולם היה ההיפך מכך.  המשמעות של הפינוי הוא שמספר מדינות, חלקן מדינות כמו ישראל שעד כה לא הייתה בהן קורונה – עלולות לקבל לתחומן חולי קורונה ויפיצו אותה ברחבי העולם.

ואכן, ב-21 לפברואר הודיע משרד הבריאות כי בבדיקה שנערכה במעבדה המרכזית של משרד הבריאות נמצא כי אחת הנוסעות שחזרו מספינת הקורונה ביפן נדבקה בוירוס.

בארה"ב התברר ש-18 מבין 328 האמריקאים 'הבריאים' שחזרו מהספינה היו למעשה חולים, נשאים של הוירוס. המרכז האמריקאי לבקרה על מחלות – CDC, התנגד להטסתם לארה"ב.

 

כאמור, הוירוס חדש ועדין לא ידוע עליו הרבה. לכן כל הנתונים והאפיונים שיצוינו בהמשך נכונים לרגע זה,

ויכולים להשתנות ומשתנים (לרעה) בכל רגע. עם זאת כבר היום אפשר לאפיין מספר תכונות שלו ואת

התוצאות שישנן ושיהיו מהתפרצותו.

הוירוס מדבק מאוד, ומועבר בקלות רבה מאדם לאדם, ומתפשט במהירות. ב-30 בינואר, ארגון הבריאות העולמי, World Health Organization הכריז על מצב חרום בריאותי עולמי global health emergency. בעקבות הוירוס.
משך זמן הקשר בין אנשים יכול להיות קצר כדי להדביק אחד את השני במחלה. הוירוס יכול להיות מועבר עוד לפני שאדם נגוע מפתח תסמינים. אפשר לקבל בדיקות וירוסים חיוביות, גם לאחר שנעלמו התסמינים של המחלה, ויתכן שהוירוס ניתן להעברה למשך מספר ימים גם לאחר שנראה כי החולה החלים. אנשים מסוימים עשויים לסבול מהמחלה, אך אינם מראים סימפטומים.

ככל הנראה הוירוס נשאר פעיל על משטחים פסיביים כמו נייר, פלסטיק או מתכת למשך מספר ימים.
על פי הדיווחים, סין הורסת מטבע נייר מהאזור שנפגע הכי קשה, מכיוון שאנשים לא רוצים לקבל כסף שעלול להיות בו נגיפים. ברור שמשטחים במטוסים, רכבות ואוטובוסים עשויים גם להכיל וירוסים, זמן רב לאחר שנוסע עם הוירוס עזב, אלא אם כן הם נמחו ביסודיות בחומר חיטוי.

נראה כי הדרך היחידה להימנע מהתפשטות הוירוס היא בידוד גיאוגרפי, סגירת האזור.
היכולת שלנו לזהות מי נושא את וירוס הקורונה נמוכה.
נראה כי רוב אלו שנדבקו בוירוס, מקבלים סימפטומים קלים יחסית של המחלה.

ממשלת סין משתמשת בהסגר גאוגרפי במשבר וירוס הקורונה כדי לנסות להכיל את מספר מקרי המחלה. להסגר המקיף, גם אם לא יצליח למנוע את התפשטות המגפה, היה חלק מכריע בהכלת הוירוס והמגפה הפוטנציאלית אמנם לזמן קצר. בעיקר, ההסגר בסין נתן לעולם זמן להתכונן ולמדענים זמן לחקור את הוירוס ולמצוא דרכים לטיפול בו.

עם זאת יש להסגר מחיר כלכלי גבוה שנראה כבר היום במספר תחומים עסקיים וכלכליים.

הסכנה למשק בהסגר כזה היא שברגע שהכלכלה מושבתת, קשה מאוד לחזור למצב שלפני ההסגר. הנתונים מראים כי כלכלת סין אינה חוזרת במהירות למצב הקודם לאחר סיום חג השנה החדשה המורחבת.

 

על הפגיעה בכלכלה העולמית בחברות התעופה, הספנות ובתיירות:

THE COVID-19 CORONAVIRUS AND ITS ECONOMIC IMPACT

China plays a hugely important world role – and the effects of the crisis could be choppy and lasting

The rapid spread of coronavirus will weaken China’s GDP growth sharply in the short-term, causing disruption for the rest of the world. We now expect global GDP growth to slow to just 1.9% yearon-year in Q1 this year and have lowered our forecast for 2020 as a whole from 2.5% to 2.3%, down from 2.6% in 2019.

Coronavirus economic hit could exceed $1 trillion

מגפת וירוס הקורונה עלולה לחתוך 1.1 טריליון דולר מהכלכלה העולמית,  וירוס קורונה מעמיק את הפגיעה בעסקים ברחבי העולם, ישראייר במשבר, ענף הספנות הוא אחד הנפגעים העיקריים ממגפת הקורונה בסין.

יש כמובן, דעות נוגדות. במייל ששיגר מנכ"ל ישראייר לעובדים  מצוטטים דברי אלי הורביץ, לשעבר יו"ר ומנכ"ל טבע: "באותה מידה שאנחנו מופתעים מהכניסה למשבר, נופתע ממהירות היציאה ממנו".,

 

במאמר זה אתמקד בתחום הגז והנפט

עוד לפני הקורונה, רמת היצע עודף ללא תקדים בשוק ה- LNG העולמי שנובע מהתרחבות היקף הייצור באוסטרליה, קטאר, מוזמביק ומצרים, וגידול ביצוא של גז מפרקינג מארצות הברית, הביאו להצפת השוק

ב-LNG, ולמחירים נמוכים יותר ויותר של גז טבעי. אך איש לא ציפה לוירוס הקורונה ולהלם, לירידה הדרסטית והמהירה בצד הביקוש בגלל וירוס הקורונה.

 

התפרצות וירוס הקורונה בסין הפילה את הביקוש לגז נוזלי – LNG, והביאה את השוק העולמי לגז ולנפט לסף קריסה. כעת כל תשומת הלב מופנית לסין, שהייתה אחראית לכ- 40% מצמיחת הביקוש העולמית ל- LNG מאז 2015. אמנם סין לא ייבאה ישירות גז נוזלי מארה"ב מזה יותר משנה בגלל המשבר הפוליטי בנושא הסחר, אך הוירוס הביא להקטנת הביקוש לגז ותרם לקריסת מחירי הגז בעולם.

בשבועות האחרונים הופנו רוב מטעני הייצוא של LNG שהיו מיועדים לסין ללקוחות אחרים, או שהם ממתינים עדיין במיכליות בים. יצרני LNG גדולים כמו קטאר או מצרים כבר סובלים.

השבתה, גם חלקית, של המשק הסיני אף לתקופה של שלושה חודשים עשויה לפגוע בכלכלה העולמית.

מחירי הסחורות יצנחו ככל הנראה בשל הביקוש הנמוך מסין. מחירי הנפט והגז במיוחד עשויים ליפול

בחדות, אולי לתחום של 30 – 35 דולר לחבית, ולתחום של 0 – 2 ליחידת גז באזורי הפקת הגז בשיטת הפרקינג בארה"ב, ולתחום של 3 – 5 דולר ליחידת גז במזרח הרחוק. (מחירי הגז בחלק מאזורי ההפקה בארה"ב ירדו אל מתחת לאפס, כלומר המפיקים משלמים לאחרים כדי שיקחו את הגז)

מלבד הקיצוץ בביקוש לנפט מסין, יש גם צמצום כללי בטיסות למרחקים ארוכים, בגלל החשש לטוס עם נוסעים אחרים הנגועים בוירוס, תופעה שמקטינה ותקטין עוד את הביקוש לנפט.

בסין עצמה דווח שהיקף הנוסעים היומיים בתחבורה הציבורית בסין, ירד ביותר מ- 80% מאז השנה החדשה הסינית. ולא חזר ועלה, למרות שחלק מהעסקים נפתחו מחדש.

במהלך ועידת נפט והגז EGYPS 2020 במצרים, ב- 11-13 לפברואר, המשתתפים הביעו את חששותיהם בגין עתיד מרכז הגז האזורי  East Med Gas Hub. חוזי יצוא חדשים עבור LNG טרם נחתמו, והמחיר המבוקש לא סביר.

ב-21 לפברואר נמסר שהחברה הספרדית Naturgy Energy Group SA החליטה שלא לקבל שני משלוחי גז נוזלי מחברת צ'נייר האמריקאית. המטענים בוטלו על ידי לקוחות נטורג'י, רפסול ואנדסה, שרכשו אותם במקור מנטורג'י והעדיפו עכשיו לשלם את מחיר הביטול.  בנוסף, השמועה בשוק אומרת שלפחות שני קונים יפנים שוקלים לבטל מטעני גז נוזלי מארה"ב שהם התכוונו לקבל לפני הקיץ.

קטאר הודיעה שהיא דחתה את בחירת השותפים לפרויקט LNG הגדול בעולם במספר חודשים. ההחלטה לא נעלמה מעיני השחקנים בשוק. על פי מקורות, ההחלטה של קטאר על העיכוב התקבלה על סמך נתונים בסיסיים נוכחיים של השוק, וההשלכות של התפרצות וירוס הקורונה. השוק מוצף בייצוא גז אמריקאי מפצלים והמשתתפים בו בתדהמה מהירידה בביקוש מסין.

העניין הבינלאומי בהתרחבות ה- LNG בקטאר היה גדול ובין הגורמים המעוניינים היו ענקיות תעשייתיות, כמו Shell ו- ExxonMobil. קטאר לא פרסמה את רשימת בעלי העניין, אבל נראה ש-6 חברות הראו עניין.

השוק ציפה להכרזה על השותפים של קטאר ברבעון הראשון של 2020, אך היא תתעכב עד סוף השנה. הצעד הרציונאלי יהיה לדחות את ההחלטה בגלל הסיכון האמיתי להגדיל את ייצור ה- LNG ל -60% ברבעון המקביל ל -126 מיליון טונות עד 2027.