הארץ דעות

השאלה הדרמטית בפרשת כחלון־כרייף

רביב דרוקר.הארץ-10.02.2020 06:00 עודכן ב: 09:01

אדוני שר האוצר, יש לנו פה צו שופט להחרים את מכשיר הנייד שלך ולחפש בו, תחת פיקוח בית משפט, רק את התכתובות בינך לשופטת אתי כרייף וליו"ר לשכת עורכי הדין, אפי נוה. הנה כמה משפטים שלא נאמרו לשר האוצר, משה כחלון, בחקירתו השנייה במשטרה. לחקירה הזאת הגיע כחלון כשהחוקרים כבר יודעים, שהוא לא בדיוק אמר להם אמת בעדותו הראשונה, אחרי שהצליחו לשחזר מסרונים שכרייף מחקה, כשברור לכל שהדרך היחידה להבין אם יש או אין פה תיק פלילי טמונה בנייד של כחלון.

כחלון היה שותף למינוי מאות שופטים. כמעט בכולם שימש כחותמת גומי. בעבור אחת הוא ממש התאמץ: אתי כרייף, תובעת משטרתית, שקיבלה ציונים נמוכים בקורס המועמדות לשיפוט. גרסת כחלון למאמץ היתה מוזרה, בלשון המעטה. כרייף התקשרה אליו לפתע לנייד; אין ביניהם היכרות קודמת; הוא ענה; באותו יום כבר פגש אותה; הוא לא זוכר מי חיבר ביניהם; הוא פגש אותה לעשר דקות; הוא לא העלה את שמה בוועדה לבחירת שופטים; הוא לא התאמץ בשבילה.

המשטרה גילתה, שכמעט הכל לא מדויק. כחלון העלה את שמה בוועדה, הפגישה הראשונה ביניהם ארכה שעה, וסביבה התקיימו עשרות שיחות טלפון ביניהם. נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור ושרת המשפטים לשעבר איילת שקד מסרו עדויות בפרשה וסתרו את מה שכחלון אמר. העיתונאים איתי רום ושרון שפורר, שחשפו את הפרשה בשבוע שעבר, דיווחו שהשופטת כרייף נחקרה באזהרה בפרשה הזאת. כחלון לא.

להרחבה