בלוגים וניתוחים דורון צור

גם אני מתקין פאנל סולארי על הגג, אבל זו אשליה. הפתרון הוא גרעין – לא השמש
הדיון סביב משבר האקלים הוא שטחי, נטול עובדות ומבוסס על אשליה עצמית ■ ייצור האנרגיה "הירוקה" עדיין אחראי לנתח שולי מכלל ייצור האנרגיה — כך שגם תחת ההנחות האופטימיות ביותר, העלייה בייצור אנרגיה מתחדשת לא תוכל לחסל את השימוש בדלקים פוסיליים עד 2035

 

דורון צור,דהמרקר-09.02.20

המסקנה השלישית היא שאנרגיה מתחדשת לא יכולה לפתור את הבעיה, או אפילו לצמצם אותה משמעותית. אם כך, מה כן? היתוך גרעיני הוא נפלא, אבל רחוק מאוד מיישום מעשי. זה מותיר אותנו עם שלוש אפשרויות — הראשונה היא להמשיך בתוואי הקיים של הסתמכות על דלקים פוסיליים. זה כמובן פתרון לא טוב. תהיה לנו אנרגיה, אך נמשיך להרוס את כדור הארץ.

השנייה היא "אופציית הפולנייה": להשלות את עצמנו כי אנרגיה מתחדשת מבוססת שמש ורוח תסגור את פערי האנרגיה, מה שיוביל לכך שדי מהר נמצא עצמנו יושבים בחושך.

האופציה האחרונה היא חזרה לאנרגיה גרעינית. זה מפחיד, זה מנוגד לחלוטין לדעת הקהל, וזה ידרוש השקעות רבות וזמן רב — אבל השקעה באנרגיה גרעינית יכולה לייצר הרבה אנרגיה בזמינות ובאמינות גבוהים. יש לא מעט מומחים, וכן פעילי איכות סביבה, שטוענים כי חזרה לאנרגיה גרעינית, למרות חסרונותיה, היא האופציה היחידה לעצירת ההתחממות הגלובלית. מכיוון שאין ברירה, עדיף להתחיל עם זה באופן מיידי.

להרחבה