איור: שירה זפרני
ידיעות-אחרונות-ממון • 07.10.2019
50 דברים שאתם יכולים לעשות למען הסביבה
נכון, אפשר לעצום עיניים, לצרוך, לבזבז ולהמשיך לזהם בלי לחשוב על המחר • אבל אפשר גם אחרת • אם כל אחד ואחת מאיתנו יאמצו רק כמה צעדים פשוטים מתוך הרשימה שלפניכם – נתחיל ליצור שינוי
הילה ציאון ׀ איורים: שירה זפרני 

1. פחות שקיות בבקשה – שקית לכל פרי, שקית ללחם, שקית לגבינות. שקית ועוד שקית ובלי שנרגיש בכל קנייה בסופר אנחנו משתמשים בכמויות של פלסטיק שלא מתפרק ומזהם את האדמה, את המים, את הסביבה. כל מה שצריך זה להגיע עם סל רב־פעמי – זה לא קשה וזה יכול לעשות שינוי גדול.

2. מחזירים סלים לשליח – קונים מהסופר און ליין והמוצרים מגיעים בסלים רב־פעמיים? החזירו אותם לשליח במשלוח הבא. כך תחסכו מקום בבית ותקטינו ייצור של שקים רב־פעמיים.

3. ירקות ארוזים? תוותרו – כאילו לא מספיקות שקיות הפלסטיק, לאחרונה החלו ברשתות השיווק לארוז ירקות ופירות באריזת פלסטיק. זה הזמן לנקוט עמדה ופשוט לא לקנות.

4. עוברים לרב־פעמי – השימוש בכלים חד־פעמיים מפתה בעיקר באירועים גדולים או בטיולים, אולם מרבית הכלים הללו מיוצרים מחומרים שאינם מתכלים ומתפוררים לחלקיקי מיקרופלסטיק, ועלולים להיאכל על ידי יצורים ימיים – שאנחנו צורכים בסופו של דבר בעצמנו. מחקרים מצאו חלקיקים כאלה אפילו במלח בישול ובמי שתייה.

להרחבה