בלעדי לכלכליסט

משרד הבריאות: "חשד לקרטליזציה ותיאום מחירים בשוק הקנאביס הרפואי"
ביום ראשון תכריע ועדת המחירים אם מוצרי הקנאביס הרפואי יעברו לפיקוח ממשלתי, בדומה לשוק התרופות. במכתב ששיגר משרד הבריאות לוועדה נכתב שבמדינות בהן חל פיקוח מחיר הקנאביס נמוך בחצי לעומת ישראל

אדריאן פילוט,כלכליסט-06:49,12.09.19
תגיות:משרד האוצר
קנאביס
משרד הבריאות
מחירי הקנאביס הרפואי
במכתב שנשלח השבוע לוועדת המחירים במשרד האוצר על ידי משרד הבריאות ועניינו הטלת פיקוח מחירים על מוצרי קנאביס רפואי, נטען כי "קיים חשש מפני מניפולציות שנועדו להפעיל לחץ על הרגולטור לשנות החלטות, כגון הערמת קשיים באספקת מוצרים לבתי מרקחת, אספקת מוצרים במחיר מופקע כדי לייצר לחץ מהמטופלים על המשרד לאפשר המשך אספקה ישירה בין מגדלים למטופלים או אגירת מלאים בציפייה ליצוא ומכירה בחו"ל במחירים גבוהים יותר". עוד נטען כי "יש חשד לקרטליזציה ותיאום מחירים בשוק הקנאביס הרפואי".

את המכתב, שהגיע לידי "כלכליסט", שלחה אורלי מלכה, בכירה באגף תכנון, תקצוב ותמחור של משרד הבריאות. כותרת המכתב היא "השלמות לקראת הדיון בוועדת מחירים ‑ קנאביס רפואי", והוא מתפרס על פני חמישה עמודים שבהם פירוט והסבר מדוע משרד הבריאות דורש להטיל פיקוח מחירים על מוצרי קנאביס רפואי, פיקוח הקיים לגבי כל שאר התרופות בישראל. ביום ראשון הקרוב צפוי להתקיים הדיון שיכריע אם שוק הקנאביס הרפואי יעבור לפיקוח ממשלתי, בדומה לשוק התרופות.

להרחבה