בבחירות לכנסת הארבע עשרה ולראשות הממשלה  גבר נתניהו על שמעון פרס כמה חודשים לאחר רצח רבין ראש ממשלת ישראל ,שנרצח על ידי שליחי הימין והמתנחלים לאחר מסע הסתה לו תרם רבות בנימין נתניהו.מסע ההסתה של נתניהו והמתנחלים לובה על ידי שורת פיגועים שבוצעו על ידי הפלסתינאים וגרמו למצביעים לא לתמוך בממשלה שאינה יכולה להגן עליהם.

אותו המצב מתקיים גם עכשיו כאשר נתניהו פונה אתמול מעצרת בחירות באשדוד בגלל ירי טילים על ידי הפלסתינאים.וכך מתארת האנציקלופדיה  ויקיפדיה מה שאירע בזמנו:

בחירות אלו אירעו מספר חודשים לאחר רצח יצחק רבין, ובהן התמודד ראש הממשלה המכהן שמעון פרס מטעם מפלגת העבודה אל מול המועמד בנימין נתניהו מטעם הליכוד שהיה באופוזיציה. על אף הטראומה הלאומית שגרם הרצח והאשמות שנשמעו בשמאל כי ראשי מחנה הימין היו אחראים להסתה שקדמה לרצח, הביאה שורה של פיגועי התאבדות, כמו גם מבצע צבאי בלבנון בעקבות פגיעה באזרחים לבנוניים, לשינוי בעמדת הבוחרים, כאשר 61 אחוזים מהציבור היהודי תמכו בנתניהו ביום הבחירות ומנגד חלק ניכר מהציבור הערבי נמנע מתמיכה בפרס. מסע בחירות אינטנסיבי שניהל נתניהו, אל מול מסע בחירות שאנן של פרס, כמו גם התגייסותם של חלק מתנועת חב"ד ברגע האחרון לטובת המועמד נתניהו, הובילו לניצחון בהפרש זעום של נתניהו בבחירות הישירות לראשות הממשלה בקרב האוכלוסייה הכללית, שהוביל להקמת קואליציה בראשותו.