גראונד זירו של תעשיית הרכב: המפעל שיזניק את פולקסווגן, או יקבור אותה
זהו אחד ההימורים הנועזים בהיסטוריה התאגידית: יצרנית הרכב הגדולה בעולם רוצה להפוך למובילה בתחום המכוניות החשמליות ■ חוד החנית יהיה מפעל ענק בצוויקאו, עיירה קטנה שבה הוקמה אאודי לפני 100 שנה — שבה יוסבו פסי היצור ממנועי בעירה פנימית לטכנולוגיה החדשה

בלומברג,דהמרקר-08.09.2019 19:22 עודכן ב: 19:23

לפני שישה חודשים הציבה פולקסווגן כמה מבנים בסמוך לאולמות שבהם נעשית ההרכבה של כלי הרכב שלה, בצוויקאו שבמזרח גרמניה. החללים חסרי החן עומדים בנפרד משאר המפעל המלוטש, אבל מה שקורה בתוכם — נחשב פורץ דרך.

במבנה אחד יש "קפסולת זמן", שנבנתה עם תשומת לב מרובה לפרטים. יש בה אופני וינטג' וריהוט עתיק; ספרים ישנים ותמונות בשחור לבן מעטרים את הקירות; רמקולים חבויים משמיעים דהירות של סוסים מושכים בעגלות.

המסר הלא כל כך חבוי שפולקסווגן רוצה להעביר ל–8,000 עובדי המפעל שלה באמצעות המיצג הוא — שינוי הוא נורמלי והכרחי, והוא מגיע לכאן, לצוויקאו.

המפעל מייצג את ה"גראונד זירו" של אחד ההימורים הנועזים בהיסטוריה התאגידית. במקום הזה, פולקסווגן — יצרנית הרכב הגדולה בעולם עם ייצור שנתי של יותר מ–10 מיליון כלי רכב והכנסה שמתקרבת לתמ"ג של פינלנד — רוצה להוכיח כי היא יכולה להפוך למובילה בתחום המכונית החשמלית ולשרוד את סופו של עידן מנוע הבעירה.

להרחבה