בעיתוי רגיש: מבקר המדינה נפגש עם ראש הממשלה
שבועיים אחרי שנכנס לתפקידו נועד אנגלמן עם נתניהו בלשכת ראש הממשלה ■ כעבור ארבעה ימים זימן אנגלמן את חברי ועדת ההיתרים, ונזף בהם כי דרישתם מנתניהו להשיב לבן דודו מיליקובסקי 300 אלף דולר – נעשתה בחוסר סמכות ■ במשרד המבקר חוששים: אנגלמן מקיים קשר ישיר וסודי עם ראש הממשלה

גור מגידו,דהמרקר-02.09.2019 06:01 עודכן ב: 15:57

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש במשרדו עם מבקר המדינה מתניהו אנגלמן ארבעה ימים בלבד לפני שהמבקר קיים פגישה עם חברי ועדת ההיתרים במשרדו (בהרכבה הקודם). בפגישה עם חברי הוועדה אמר להם אנגלמן כי דרישתם שנתניהו ישיב לבן דודו נתן מיליקובסקי 300 אלף דולר שקיבל ללא היתר – נעשתה בחוסר סמכות.

דוברים מטעם נתניהו ואנגלמן סירבו למסור אם הפגישה נערכה בארבע עיניים או בנוכחות אנשי מקצוע נוספים, האם נערך פרוטוקול לישיבה ובמה עסקה.

הפגישה בין נתניהו לאנגלמן התקיימה ב–21 ביולי. ב–25 ביולי התקיימה הפגישה של אנגלמן עם חברי הוועדה, כדי לדון בבקשה אחרת שהגיש סגן שר החינוך מאיר פורוש. באותה פגישה עלתה בדרך אגב גם בקשתו של נתניהו, ולאחר הוויכוח בנוגע אליה אמר המבקר לאנשי הוועדה, "אל תנהלו לי את המשרד". זאת, אף כי החוק קובע שהחלטות הוועדה מתקבלות באופן עצמאי ולמבקר אין סמכות להורות לוועדה כיצד לנהוג.

להרחבה