משפט

הנתן אשל של שקד: הראיות שלא נחקרו על האיש שקידם את "דיל החסינות"
עוזר שרת המשפטים לשעבר, אלישיב עמיצור, הוקלט מציע לכאורה למקורבי נתניהו סיוע במתן חסינות לראש הממשלה תמורת שריון לשקד בליכוד ■ בידי המשטרה מצויות ראיות, שככל הידוע אינן נחקרות, שלפיהן תיאם דיל בעייתי בין שקד לראש לשכת עורכי הדין דאז, אפי נוה

גור מגידו,גהמרקר-21.08.2019 06:14 עודכן ב: 06:50

שלשום פורסם ב"הארץ" כי גורמים שונים בסביבת שרת המשפטים לשעבר, איילת שקד, הוקלטו כשהם מנסים להעביר הצעות שונות לראש הממשלה, בנימין נתניהו, כדי לאפשר את שריונה במפלגת הליכוד. אחד מהם התהדר בקשריה החמים של שקד עם היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, תוך רמיזה ליכולתה להשפיע על מנדלבליט לטובת ראש הממשלה, המסובך בשלושה תיקים פליליים. בעקבות הפרסום, פנתה מפלגת המחנה הדמוקרטי למנדלבליט בדרישה לפתוח בחקירה נגד שקד.

מנדלבליט עצמו, ככל הנראה, יימנע מעיסוק בהשלכות הפרסום, על רקע חשש לניגוד עניינים. גם אם מנדלבליט אינו רואה עצמו קרוב לשקד, כפי שתואר בהקלטות, הוא בוודאי בעל עניין בכל מה שקשור להקלטות הללו, שבהן נטענו טענות לגביו באופן אישי. "היא ככה עם מנדלבליט", צוטט אחד מהגורמים בסביבתה של שקד, ותואר כמי שהצמיד אצבעותיו זו לזו במחווה המסמנת קרבה. תוכנן המלא של ההקלטות טרם פורסם.

להרחבה