מתקבעת בוירג'יניה: אנרג'יקס חתמה על הסכם עם של למכירת החשמל בפרויקט
הסכם המסגרת בין אנרגי'קס לענקית האנרגיה עשוי לקבע לטווח ארוך את מחירי החשמל שתייצר במתקנים הסולאריים שהיא מקימה בארה"ב ■ הפרויקטים המשותפים צפויים להניב הכנסות של 16-12 מיליון שקל לשנה

יורם גביזון,דהמרקר-18.08.2019 13:12

אנרג'יקס (744.7 +3.17%) שבשליטת אלוני חץ (4,878 +0.37%) (60%) חתמה על הסכם מסגרת עם ענקית האנרגיה של (Shell Energy North America), שעשוי לקבע לטווח ארוך את מחירי החשמל שתייצר במתקנים הסולאריים שהיא מקימה בארה"ב.

מיזם משותף שמוחזק על ידי אנרג'יקס (58% ) ושותף מקומי (42% ) חתם על הסכם מסגרת עם של לקיבוע מחיר החשמל של 80% מהיקף ייצור החשמל החזוי בארבעה פרויקטים בוירג'יניה – שהספקם הכולל הוא 82 מגה-ואט. כחלק מהסכמי המסגרת, ימכור המיזם המשותף לחברת של את כל התעודות הירוקות (Renewable Energy Credits) שיוקצו בגין ייצור החשמל בפרויקטים.

התעודות הירוקות מוקצות בגין כל מגה-ואט שעה של חשמל שיוצר באמצעות מתקני אנרגיה מתחדשת. תעודות אלה נמכרות ישירות לספקיות של חברות שמפעילות מרכזי נתונים עבור חברות כמו פייסבוק וגוגל, שהתחייבו לצרוך אנרגיה ירוקה בלבד. לחלופין, הן נמכרות למפעלים תעשייתיים שמחויבים להקטין את הפליטות של גזי חממה.

במקביל להסכם עם חברת של, ימכור המיזם המשותף של אנרג'יקס את החשמל שייצר לחברת דומיניון וירג'יניה (Dominion Virginia Power) במחיר השוק בכל רגע נתון, בתוספת פרמיה של 2.8% שניתנת למתקנים קטנים שהספקם נמוך מ-25 מגה-ואט עבור הספקה לוקלית של החשמל, כך שחברת החשמל של וירג'יניה לא תספוג הפסדי הולכת חשמל וגם תקבל מדומיניון תשלום עבור כושר הייצור שתעמיד לרשותה.

להרחבה