חדשות

בגיל +50: הישראלים שיצאו ל"פנסיה מוקדמת" בזמן שקוראים להם קומבינטורים
הם חיים בקרבנו, נראים ונשמעים כמונו, אין סיכוי להבחין בהם בלי התראה מראש. הם קמצוץ (מאות בודדות בלבד) מתוך 1,800,000 ישראלים אחרים שכבר עברו את גיל 55 ולא הצליחו לשמור על רמת החיים והפרנסה שלהם. והם עובדים שעה עד שעתיים ביום ומכניסים 10,000-30,000 שקלים (ואף יותר) כל חודש כבר שנים. הכירו את הישראלים שמגשימים את החלום של כולנו

רועי גלבר,גלובס-06.02.19 // 15:00

מהפכה. זאת כנראה המילה הכי מדויקת לתאר את מה שקורה היום באחת האוכלוסיות שהכי הוזנחו בשנים האחרונות – אוכלוסיית הפורשים, אלה שכבר עברו דבר או שניים בחיים ורוצים לצאת לפנסיה בשקט. כשפגשתי את בועז פמסון לראשונה, לא הבנתי על מה כל המהומה.

בזמן שבגיל 55 אנשים עדיין עובדים 8,9,10 ואפילו 12 שעות ביממה בשביל משכורת שבקושי מספיקה לקניות וחשבונות בסיסיים, פמסון מודאג ממה שיקרה ביום שאחרי. ״מה שבאמת מפחיד אותי זה שאותם אנשים שמתקרבים לשנות הפרישה, יודעים שהמצב הכלכלי בפנסיה יחמיר ורמת החיים תדרדר משמעותית אם הם לא יעשו משהו ומהר. לעומתם, ישנם אלה שהתפכחו, לקחו את השליטה לידיים, יצאו לפנסיה מוקדמת ובמקום להרוויח קצבה של 5,000 שקלים בחודש במקרה הטוב, האנשים האלה מרוויחים 10-20 ואפילו 30 אלף שקלים בחודש משעה או שעתיים של עבודה ביום״ למה בועז מתכוון? האם זה ישנה מציאות כזאת? יצאנו לבדוק!

פמסון (54), יו״ר עמותת המנעולנים בישראל, הקדיש את 25 השנים האחרונות של חייו להכשרה של מנעולנים מקצועיים במדינת ישראל. בשנים האלה הוא הצליח להכניס לשוק עוד 700 מנעולנים חדשים. אותם מנעולנים מייצרים הכנסה נוספת של עוד 10,000 שקלים בחודש לפחות משעה של עבודה ביום, דבר שנתפס כהישג בלתי אפשרי בעיניים של הישראלי הפשוט.

להרחבה