אנרגיה ותשתיות

אבי גבאי למיכל הלפרין: בדקי הקרטל בין תמר ולווייתן במכרז חברת החשמל
יו"ר מפלגת העבודה לשעבר העביר מכתב לממונה על התחרות, וכתב: "יש כאן קרטל שקבע מחיר מדויק על הסנט, וככל הנראה ניסה לגרום בכך לחברת החשמל לחלק את הכמות בין שני המאגרים"

ערן אזרן,דהמרקר-14.07.2019 12:55 עודכן ב: 13:10

ח"כ אבי גבאי (העבודה) פנה לממונה על התחרות, מיכל הלפרין, בבקשה שתבחן את "קרטל חברות הגז תמר ולווייתן במכרז של חברת החשמל". גבאי העביר את הפנייה בעקבות הפרסום בשבוע שעבר ב-TheMarker, בנוגע לתיאום מחירים לכאורה בין לווייתן לתמר בהליך המכרזי שניהלה חברת החשמל לרכישת גז, כפי שעולה מפרוטוקולי הדיון בבית המשפט.

"כידוע בית המשפט פסק בערעור שהגישו חלק מבעלי מאגר תמר על החלטת ועדת המכרזים של חברת החשמל. במהלך המשפט התברר מפיהם של עורכי הדין של חברות הגז ומתיאור העובדות על ידי עורך הדין של חברת החשמל כי לא היתה באמת תחרות בין תמר ללווייתן", כתב גבאי במכתב ששיגר להלפרין.

גבאי הוסיף כי "ההצעות וניהולן נעשו על ידי גורם אחד (מנהל השיווק של נובל אנרג'י בישראל; ע"א). כלומר, יש כאן קרטל שקבע מחיר מדויק על הסנט, וככל הנראה ניסה לגרום בכך לחברת החשמל לחלק את הכמות בין שני המאגרים. כפי שהוכח בעבר, כל משפחה בישראל משלמת מאות שקלים יותר על חשבון החשמל שלה בעקבות מחירי הגז הגבוהים. אשמח לקבל את התייחסותך לאירוע ומה בכוונתך לעשות בעניין", הוסיף גבאי.

להרחבה

מודעות פרסומת