שבע קבוצות הגישו הצעות למכרז מכירת תחנת הכח הראשונה של חברת החשמל.

היום 11 יוני 2019 בשעה 14:00 נסגר שלב הגשת ההצעות לרכישת התחנה.

שבע קבוצות הגישו את הצעתן בתום תהליך שארך כחצי שנה בו נעשה הליך מיון מוקדם של  המתעניינים, נפתח חדר מידע והמשתתפים שעברו את של המיון המוקדם עיינו בחומרים הרבים הקשורים בתחנת הכוח, שאלו אלפי שאלות ונענו על ידי הצוותים המקצועיים של החברה, המשתתפים ערכו בדיקות נאותות ובתום ההליך הגישו ההצעה הכספית לרכישת תח"כ.

במכרז השתתפו קבוצות הכוללות גופים מקומיים ובינלאומיים מתחום האנרגיה, גופים מוסדיים ופיננסיים מובילים.

חשוב להדגיש כי מכירת תחנת הכח אלון תבור היא חלק מיישום הבנות הרפורמה  בחברת החשמל.החברה התחייבה למכור 5 תחנות כח, על פי לוחות זמנים קבועים, תוך יישום מתווה של ירידה הדרגתית במקטע ייצור החשמל  לכ 40 אחוזים מכלל הייצור המישקי.שר האנרגיה, דר' יובל שטייניץ: אני מברך על הליך מקצועי ויעיל. זהו השלב הראשון והמשמעותי ביישומה של הרפורמה ההיסטורית שהובלתי במשק החשמל, שעתידה לשנות את משק החשמל בישראל, ומהווה נדבך חשוב בפתיחתו של משק החשמל לתחרות וכניסתם של שחקנים חדשים לייצור החשמל לטובת כלל הצרכנים בישראל.

זוהי סנונית ראשונה, ואני מאמין שיישום הרפורמה יעמוד בלוחות הזמנים שקבענו.

יפתח רון טל, יו"ר דירקטוריון חברת החשמל : אין ספק שמדובר בהצלחה גדולה. חברת החשמל מובילה את פתיחת שוק ייצור החשמל לתחרות. אני מברך על כך שהתהליך מתנהל בהתאם למחויבויות של חברת החשמל מנהליה ועובדיה אשר מגוייסים להצלחת התהליך ההיסטורי.

עופר בלוך, מנכל חברת החשמל : התוצאות מדברות בעד עצמן. חברת החשמל מחויבת באופן מלא להסכמות הרפורמה ומכירת תחנות הכח. היא ניהלה את אחד המכרזים הגדולים במשק בשנים האחרונות בלוח זמנים קצר ביותר מול כמות גדולה של משתתפים.

כל תחנת כח שמוכרת החברה תהפוך את הרוכש לאחד השחקנים הפרטיים המובילים במשק  ותקנה לו בכרטיס כניסה ירוק לתעשיית הייצור הישראלית ערב פתיחתו של המשק לתחרות אמיתית.

בימים הקרובים ועדת המכרזים תפתח את ההצעות ובמהלך חודש יולי צפויה החברה להכריז על הזוכה.

ליווי את ההליך המכרזי:היועץ הפיננסי ובנק השקעות "גורן קפיטל גרופ" ,.משרדי עורכי הדין ש. הורוביץ ושות'

ו הרצוג, פוקס, נאמן ושות'.

 

 

מודעות פרסומת