אל תשאירו את הקנאביס בידיים של איש אחד
מאז 2013 מכהן יובל לנדשפט כמנהל היחידה לקנאביס רפואי, תפקיד שנותן לו כוח הנוגע לחייהם של חולים רבים ■ הרגולציה בתחום הקנאביס צריכה להיות מבוססת על יותר מאדם מאחד – בדומה לרשות שוק ההון, רשות ניירות ערך והפיקוח על הבנקים

מאת שלי אפלברג,דהמרקר-11.06.2019

ב–2013, ללא תואר ברפואה, מונה יובל לנדשפט לתפקיד מנהל היחידה לקנאביס רפואי (יק"ר) במשרד הבריאות. המינוי הקפיץ את לנדשפט, שעד אותה העת היה אחראי על האגף לשעת חירום במשרד, לתפקיד שחורץ גורלות בענף הקנאביס.ברשות שוק ההון, רשות ניירות ערך והפיקוח על הבנקים בבנק ישראל יש צוותים מנהלים, אנשי מקצוע, יועצים וכלכלנים — וכולם בוחנים כל החלטה רגולטורית מההיבט הרחב. עוד לפני שהתקבלה החלטה הם מעירים הערות, מקיימים דיונים, ואפילו מוציאים אותה להערות הציבור.

כל זה אינו קורה בתחום כה מורכב כמו קנאביס, שבו יש חולים שזקוקים למענה מהיר וחברות רבות שרק נכנסות. הקנאביס הוא תחום חדש שעושה רק עתה את צעדיו הראשוניים בדרך להיהפך ענף כלכלי לגיטימי. זהו תחום שתולים בו תקוות יצוא משמעותיות, שיגלגל מיליארדי דולרים ויעסיק אלפי אנשים. ייתכן שכל זה קצת גדול על יק"ר, שמנוהל בידי אדם אחד, גם אם מדובר באדם כשרוני בעל יכולת ניהולית.

להרחבה

מודעות פרסומת