ראיון כלכליסט

אולמרט: "טועה מי שמחפש בקנאביס השקעה שתניב לו רווחים מהבוקר עד הצהריים"
ליועץ העסקי של חברת הקנאביס יו ניבו, ומי שהשקיע בה 1.5 מיליון שקל מכספו הפרטי, יש בטן מלאה על ראש הממשלה. הוא גם לא סומך על הממשלה שבדרך — אולי רק בענייני קנאביס. אולמרט מאמין שהיצוא אכן יחל בקרוב ומשוכנע שלחברות פה יהיה יתרון תחרותי גדול מעצם הזיהוי של ישראל עם חדשנות פורצת דרך. ולגליזציה? "בסוף זה יאושר, וחשוב לי להדגיש שאני מעולם לא עישנתי ג'וינט"
צלי גרינברג,כלכליסט-06:5115.05.19

"אני מקווה מאוד שביבי לא יסיים קנדציה, גם בלי קשר לתוצאות המשפטיות. אין לי דעה משפטית על האישומים נגדו, כי אני לא מכיר את חומר הראיות. אבל אני יודע שכל מה שנטען לגביו קשור למה שעשה כראש ממשלה. כל מה שנטען נגדי — ולא חשוב כרגע שעד היום אני חושב שנגרם לי עוול משפטי חמור — נגע לתקופות לפני כהונתי כראש ממשלה. את תקופת כהונתי כראש ממשלה לא הכתימה אפילו אוושה אחת. החלטתי להתפטר, ובניגוד אליו, שאמר כי ראש ממשלה שמתנהלות נגדו חקירות צריך להתפטר, אני לא אמרתי את זה ולא אומר את זה גם היום עליו. אבל כן אומר את זה על מה שהוא עושה כדי להתגונן מפני האישומים. על זה ראוי היה לפטר אותו, על ידי כך שהכנסת לא תיתן לו את המנדט או שהוא יתפטר.

 

"מה שהוא עשה עם הגופה של זכריה באומל זה לא פחות ממעשה תועבה. שבוע לפני הבחירות מתברר שגופתו של באומל חוזרת. ביבי האביר על הסוס הלבן מביא אותה מסוריה, ורק שבוע מאוחר יותר מתברר שהוא מחזיר מחבלים לסוריה. איך לא ידענו על זה באותו זמן? מנסים עכשיו להסתיר את זה. הוא אומר שהוחלט על המחווה הזו לאחר מכן. זו עסקה שנעשתה לפני הבחירות בידיעה ברורה שזה יהיה מחירה, אבל אסור היה לגלות זאת לפניהן. זאת כדי שזה לא יתפרש כאילו ויתרנו, דבר שהיה פוגע ביכולתה של העסקה לתרום למערכת הבחירות של ביבי. הבעתי בעבר אי שביעות רצון מההתנהלות של גורמים משפטיים וגורמי אכיפת החוק נגדי, אבל אף פעם לא העזתי להתקרב לסוג המאבק שראש הממשלה ובני משפחתו מנהלים נגד רשויות אכיפת החוק — וזאת בעת כהונתו כראש ממשלה.

להרחבה

מודעות פרסומת