מספיק עם הקרקס: מנדלבליט צריך להעמיד לדין את נתניהו, ללא שימוע
הפרקליטות אינה יכולה להרשות לעצמה להיראות בציבור כשהיא נרפית, נגררת ורופסת אל מול נאשם שחוסר תום הלב שלו ושל סנגוריו זועק לשמיים ■ החוק מקנה ליועמ"ש את הסמכות להעמיד לדין את נתניהו גם ללא שימוע – ואין סיבה שלא יעשה זאת

היועץ המשפטי לממשלה

מאת גור מגידו,דהמרקר-12.05.2019 18:45 עודכן ב: 18:58

המענה הראוי לקרקס שעושים ראש הממשלה, בנימין נתניהו, וסנגוריו מסוגיית מועד השימוע ואיסוף חומרי החקירה בתיקי האלפים, הוא ביטול זכות השימוע של נתניהו כליל – והגשת כתב אישום נגדו כבר בשבועות הקרובים. החוק מקנה ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, את הסמכות לעשות זאת, ואין סיבה שלא יעשה בה שימוש. שימוע אינו זכות מוחלטת בשיטת המשפט הישראלית, ובוודאי שאינו זכות למרוח זמן ללא גבולות, לבזות את היועץ המשפטי ולשים את התביעה הכללית כולה ללעג.

היום (א') הגיע מחזה האבסורד בסאגה הזו לשיא חדש, כשהשליח מטעם היועמ"ש התייצב במשרדו של סנגורו של ראש הממשלה, נבות תל-צור, ודיסק קשיח נייד ברשותו, הכולל את מלוא חומרי החקירה בתיקים 1000, 2000 ו-4000. אנשי משרדו של תל-צור סירבו לקבל את ההארד דיסק לידיהם, בתירוץ הקלוש ששכר טרחתו של הסנגור, כמו גם של צוות ההגנה של נתניהו כולו, בעבר ובהווה, לא שולם על ידי נתניהו – ולכן הוא אינו יכול להעניק לנתניהו את השירות של קבלת החומרים בחינם.

במתן השירות המשפטי של ההתעקשות שלא לאסוף את החומרים כבר השקיעו הסנגורים של נתניהו שעות רבות ויקרות, אך לא בזה העניין. השאלה האמיתית היא למה מנדלבליט משחק את המשחק המטופש הזה, ובמקום לשים סוף לסאגה מיד, נתן לעורכי הדין של נתניהו ארכה של שבוע נוסף?

להרחבה

 

מודעות פרסומת