אודי עציון ,ידיעות-אחרונות,ממון • 07.05.2019

אחרי שפיתחה גלגל מהפכני עם בולם זעזועים, חושפת כעת סופטוויל הישראלית גלגל שמשלב מנוע חשמלי ואפילו תיבת הילוכים ממוזערת • יצרני רכב מכל העולם יציגו בשנה הקרובה רכבי קונספט עם ההמצאה של החברה, שהניבה לה השקעות ביותר מ–50 מיליון דולר • המנכ"ל: "בוחנים הקמת פסי ייצור באירופה ובארה"ב"

ספטמבר 2024. הסמארטפון של מייק מתחיל לזמזם. "המשלוח שלך מוולמארט בחוץ". הוא פותח את דלת הבית בלוס־אנג'לס, ועל המדרכה ניצב רכב לא מאויש קטן, עם הלוגו של וולמארט ואחת מדלתות המטען שלו פתוחות. "היי מייק, האוכל שלך כאן, חם וטרי", בישר קול מתכתי. בפרנקפורט הזמינה באותו זמן אשתו אן מונית מהסמארטפון שלה. הרכב הגיע בתוך 3 דקות. "היי אן, אני המונית החשמלית שאנהג בשבילך. בואי תיכנסי", בישר לה קול מתכתי אחר. בתל־אביב התיישב סם, בנם ההייטקיסט, בג'יפון החשמלי החדש שלו. "לא ייאמן כמה הוא מרווח יחסית לגודל שלו", חשב, "לפחות כאן עוד אפשר לנהוג בין הפקקים".

לחזון החשמלי הדמיוני הזה, גם היום, יש מכנה משותף אחד: הפיתוח של סופטוויל הישראלית, ובעיקר גלגל מהפכני שנחשף כאן לראשונה, ויאפשר ליצרני רכב מכל הסוגים כניסה חלקה ומהירה לעידן החשמלי. גלגל, שכמה מיצרני הרכב הגדולים בעולם והספקים הגדולים שלהם כבר שילבו בתוכנית העסקית לשנים הבאות. אם זוכרים שסופטוויל, שמגייסת כיום כספים להמשך ההתפתחות לפי שווי של הרבה יותר ממיליארד שקל, כבר המציאה פעם אחת את הגלגל, זה כבר נשמע הרבה פחות דמיוני.

דניאל בראל: "למהנדסים שלנו רקע מתעשיית רכיבי הרכב בארץ, וגייסנו בחו"ל מהנדסי רכב מובילים. זה חיבור בין אנשים שהגיעו מתעשיית הרכב העולמית למי שמדברים חשמלית"

להרחבה

מודעות פרסומת