משפט
הוויתור על המימון מבן הדוד הוא עוד ראיה לסירחון המניות של נתניהו; מנדלבליט חייב להורות על חקירה
החלטה שלא לחקור את פרשת המניות של נתניהו על רקע התיקים הקיימים נגדו תפגע בעקרון הבסיסי של קיום שלטון החוק, וחמור מכל – היא תשלח מסר שמערכת המשפט מצנזרת

גור מגידו,דהמרקר-07.05.2019 15:49 עודכן ב: 16:50

הודעתו הרשמית של ראש הממשלה בנימין נתניהו למשרד מבקר המדינה שהוא מוותר על מיליון הדולר שביקש לקבל מבן דודו, איל הפלדה האמריקאי נתן מיליקובסקי, למימון הוצאותיו המשפטיות, מוסיפה לצחנה העולה מיחסיו הכלכליים עם בן הדוד מבוסטון, העומדים במרכז "פרשת המניות".

נתניהו, נזכיר, לא רק שהתעקש עד לא מזמן לקבל אישור לקבלת הכספים, הוא אפילו עתר לבג"ץ נגד סירובה של ועדת ההיתרים במשרד המבקר לאשר לו את המימון. לאחר שבחודשיים האחרונים נחשפו נהרות המזומנים – עשרות מיליוני השקלים, שהזרים מיליקובסקי לכיסו של נתניהו על פני 12 שנים בדרכים שונות ומשונות, ורק כשנדרש על ידי הוועדה למסור מידע נוסף על היחסים הכספיים עם מיליקובסקי, הודיע ראש הממשלה לפתע שהוא מוותר על הכסף.

כפי שפורסם בחדשות 13 אתמול, נתניהו אף מסרב לפי שעה גם להיענות לדרישת ועדת ההיתרים במשרד המבקר להציג בפניה הצהרת הון מעודכנת. ההתנהלות הזו היא סיבה נוספת לכך שצריך לחקור את פרשת המניות – נושא שהיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, צפוי להכריע בו לאחר יום העצמאות.

להרחבה

מודעות פרסומת