בלעדי לכלכליסט

בשירות האחים לבנת: ח"כ מכהן, בכיר ברשות המס וחוקר פרטי
משפחת לבנת, שחולשת על תאגיד תעבורה וחברת השילוח ממן, ושהונה נאמד ב־4 מיליארד שקל, מתוארת בתביעה שהוגשה שלשום, כמי שאינה בוחלת באמצעים. שני מנהלים לשעבר, שעזרו לסלק את קודמיהם, תובעים עכשיו 17 מיליון שקל; לבנת: "כזבים וסילופים"

גולן חזני,כלכליסט-06:5516.04.19
תגיות:משפחת לבנת
שוק ההון
ממן
 כתב תביעה שהוגש שלשום נגד האחים לבנת על ידי בועז בנרוש ואורן בר־ניר, שני מנהלים לשעבר בעסקיו של שי לבנת, מטיל אור על הנעשה מאחורי הקלעים של אחת המשפחות החזקות בישראל. בין היתר מתוארת המשפחה כמי שמפעילה חוקרים פרטיים, מקושרת לשלטונות המס באמצעות בכירים לשעבר, ואף ח"כ שמכהן בכנסת היוצאת והיה בכיר במשטרת ישראל.

עו"ד בועז בנצור שמייצג את השניים מתאר בכתב התביעה כיצד נדהם לגלות שמסמכים מתוך משרדו, בסכסוך שבו ייצג את הצד שמולם – אמיר אדלר ואיל פדלון – הגיע לידיה של משפחת לבנת, כולל טיוטת חקירה נגדית שתכנן לחקור בבית המשפט את שי לבנת.

בנוסף שכרה המשפחה את שירותיו של בכיר לשעבר במחלקת חקירות במס הכנסה, שלו הובטח בונוס במקרה שרשויות המס יגישו כתבי אישום נגד פדלון ואדלר, כתבי אישום שאכן הוגשו, ואותו "מאעכר" קיבל בונוס על שירותיו דרך חברה שהיתה בשליטת אבי המשפחה, אברהם לבנת. המשפחה, לדברי התביעה, קיבלה דיווחים היישר מחדרי החקירות שם נחקרו השניים, נפגשו עם חוקרי מס הכנסה כדי לשכנע אותם להגיש כתבי אישום נגד השניים ולמנוע חקירה של שי לבנת.

להרחבה

מודעות פרסומת