תיקי נתניהו
"אנחנו על קצה מצוק וחייבים לעצור שם": פרקליטי הצמרת של ישראל בטוחים ששלטון החוק בסכנה
ארבעה מעורכי–הדין הבכירים בארץ נפגשו עם "גלובס" כדי להזהיר מפני הסכנות למערכת המשפט ולשלטון החוק • מרביתם סבורים כי על רה"מ להתפטר עם הגשת כתב אישום, ויש להם גם מסר לשר המשפטים הבא: "נקווה שיבין שהדרך של שקד אינה הדרך הנכונה"

אלה לוי-וינריב,גלובס-   14/04/2019, 06:01

"אנחנו עורכי-דין הרבה שנים, מערכת המשפט ושלטון החוק בארץ מאוד יקרים לליבנו, ואנחנו מרגישים היום שנוצרה הצטברות של לחצים וזרמים שמייצרים איום אמיתי על מערכת המשפט ועל שלטון החוק במדינה", מסביר עו"ד רלי לשם, ראש משרד עוה"ד מיתר. "אני חושב שזאת נקודה שכל אחד צריך כבר להפסיק לשבת בשקט, ולומר את מה שהוא חושב ומרגיש על ההתפתחויות האלה, שבעיניי הן מאוד-מאוד מסוכנות ומפחידות".

עו"ד רובי בכר, העומד בראש משרד פישר-בכר-חן-וול-אוריון, ומי שהראיונות עימו נדירים עד לא קיימים, מסכים. "אני לא נוטה להתבטא, בעיקר בגלל שאני חושב שדעתי לא יותר חשובה משל כל עו"ד או אדם אחר", הוא אומר, "אבל החלטתי לחרוג ממנהגי, כי מה שמציק לי בעיקר במה שקורה בזמן האחרון, זו הרטוריקה. יש הרבה מהלכים שמוצעים בעת האחרונה לערוך שינויים כאלה ואחרים במערכות המשפטיות במדינה שאולי צריך לשקול אותם, אבל הרטוריקה היא רטוריקה לא בריאה, היא רטוריקה שיוצרת פגיעה בשלטון החוק, ושאותה צריך להפסיק". עו"ד גיורא ארדינסט, שותף-מייסד של משרד עוה"ד ארדינסט-בן נתן-טולידאנו, אף מזהיר בעניין זה, כי "במידה רבה המערכת הפוליטית מתירה את דמם של שומרי הסף".

להרחבה