כוח קנאביס
ראשי ממשלה, פוליטיקאים, אלופי צה"ל, ניצבי משטרה, חתן פרס נובל וטייקונים – מבט רוחב על אנשי הכוח שנוהרים בהמוניהם לתחום הלוהט מבהיר שהמהפכה הושלמה

צלי גרינברג,כלכליסט-09:0511.04.19
תגיות:קנאביס
אהוד ברק
אינטרקיור
קנדוק פארמה
אהוד אולמרט
אהוד ברק נתן את האות. בספטמבר החולף, לפני קצת יותר מחצי שנה, הוא מונה ליו"ר אינטרקיור, חברה להשקעות ביומד שהיא הבעלים של קנדוק פארמה, המגדלת קנאביס רפואי. בתגובה, מניית החברה זינקה פי שישה, ובסך הכל השלימה את 2018 עם עלייה של 1,282%. כיום השווי שלה עומד על 1.7 מיליארד שקל. ברק, מצדו, נהפך לכוכב של התחום, והופיע בשלל כנסים של תעשיית הקנאביס בארץ ובחו"ל.

לא במקרה הביאו את ברק. כשאדם שהיה רמטכ"ל, שר ביטחון וראש ממשלה נכנס לתחום הקנאביס הוא הופך אותו ללגיטימי. פתאום זו לא תעשייה של סטלנים הזויים בחוות גידול מוזרות. פתאום הגיוני שהיא בבורסה. אפילו הגיוני להשקיע בה. ברגע שהחברות בענף הבינו את הכוח שבצירוף אנשי־שם, הן מיהרו להצטייד בחבילות שכר מפתות ובתארים מרשימים ויצאו לגייס לעצמן ידוענים כאלה — וכמה שיותר גבוה, יותר טוב. אהוד אולמרט, למשל, הרכש הטרי מהשבוע שעבר, ישקיע 2 מיליון שקל בחברת יו ניבו תמורת 3.7% ממניותיה — ויקבל גם עשרת אלפים דולר בחודש על 40 שעות עבודה כ"יועץ".

להרחבה

מודעות פרסומת