משפט

בדרך לחקירת FBI נגד נתן מיליקובסקי?
פרשת התשלומים של מיליקובסקי לנתניהו עשויה להביא לחקירה פלילית פדרלית בארה"ב — שבה ראש הממשלה לא צפוי להיות חשוד ■ פתיחה בחקירה אינה מצריכה אישורים מדרג גבוה ■ מה הסיכויים לכך שאכן תיפתח חקירה כזו בארה"ב, והאם בן הדוד עשוי להפוך לעד מדינה?

גור מגידו,דהמרקר-07.04.2019 06:22

הדיון בהזרמת ההון המאסיבית מכיוונו של בן דודו של ראש הממשלה, נתן מיליקובסקי לכיסו של בנימין נתניהו, התרכז עד כה בהשלכות האפשריות של המעשים בראי החוק הישראלי. ואולם זווית שכמעט לא נדונה עד היום, היא האפשרות שהפרשה תתגלגל לכדי חקירה פלילית פדרלית בארה"ב.

תלונה אחת לפחות בנושא נשלחה בימים האחרונים לחטיבת ההונאות במשרד התובע הכללי האמריקאי בוושינגטון. חקירה, אם תהיה, תתבסס על חוק שנקרא Foreign Corrupt Practices Act, או בקצרה FCPA. מדובר בחוק פדרלי שמטרתו למנוע תשלומי שוחד לפקידי ציבור במדינות זרות.

פרשת המניות: נתניהו החזיק בעסקים נוספים עם בן דודו   06:08 כתבה זאת זמינה למנויים בלבד
על פי הנתונים הידועים כעת, נתניהו קיבל הנחה בשווי מיליוני דולרים ברכישת המניות במפעל SeaDrift ב–2007. כמו כן, בן הדוד הנדיב העביר כספים לראש הממשלה בדרכים שונות ומשונות, לרבות קצבה במזומן, הלוואה של 200 אלף דולר לבתו של נתניהו, מימון ההוצאות המשפטיות של נתניהו ב–300 אלף דולר, הלוואות במאות אלפי דולרים לנתניהו עצמו ועוד (ראו ידיעה נפרדת). התמונה המתקבלת היא שמיליקובסקי העשיר ומעשיר את ראש הממשלה. דרכי העברת העושר משתנות, אך הכסף לא מפסיק לזרום לעבר נתניהו, והשאלה הגדולה היא — מה פשר הנדיבות.

להרחבה

מודעות פרסומת