השבוע שהיה
גם המאבטחים של ברק ואולמרט שותפים להצלחתם בקנאביס
"בחורינו המצוינים" בדרך הקנאביס: השבוע נודע שגם את אהוד אולמרט, ראש ממשלה ואסיר לשעבר, רוצים בעסקי הקנאביס • נוחי דנקנר לא מרגיש טוב ומבקש להשתחרר מוקדם • ומה עם הבחירות? •

סטלה קורין ליבר   05/04/2019, 19:14

קנאביס, חברות קנאביס, פעילות קנאביס / אילוסטרציה: Shutterstock


"בחורינו המצוינים" בדרך הקנאביס. השבוע נודע שגם את אהוד אולמרט, ראש ממשלה ואסיר לשעבר, רוצים בעסקי הקנאביס. אחרי שאהוד ברק, קודם ראש ממשלה, שר ביטחון ורמטכ"ל, התחבר לאינטרקיור, מגיע אולמרט ליו ניבו. ברק הוא יו"ר, אולמרט "יועץ מקצועי" (כנראה בגלל סעיפים 225 ו-226 לחוק החברות, הקובעים שלא ימונה לכהונת דירקטור בחברה ציבורית או בחברה פרטית שהיא חברת איגרות חוב אדם שהורשע בפסק דין, אלא אחרי חמש שנים מיום מתן פסק הדין שבו הורשע).

הערה א'. בעלי החברה טענו שמינוי אולמרט הוא "התפתחות טבעית לאור ניסיונו העשיר בתחום הבריאות". אולמרט היה שר הבריאות בין יוני 1990 ליולי 1992, ואם לא די בזה, הוא משמש יו"ר "המועצה הציבורית לאורח חיים בריא", שהוקמה רק ביולי 2018.

הערה ב'. באפריל 2018, כשנה אחרי השחרור המוקדם מהכלא, פנו מייצגי אולמרט לנשיא ראובן ריבלין וביקשו למחוק את הרישום הפלילי שאמור ללוות אותו לאורך שנות ה"קלון" הקבועות בחוק, משום "תרומתו לביטחון המדינה". אילו נעתר הנשיא לבקשה, יכול היה אולמרט להיות יו"ר יו ניבו וגם דירקטור בחברות ציבוריות.

הערה ג'. גם ברק וגם אולמרט מלווים תמיד במאבטחים. לאחר שביולי 2018 הוחלט ופורסם כי בשל איומי חטיפה יזכו ראשי ממשלה קודמים לאבטחה אישית על חשבון המדינה, בארץ ובעת נסיעותיהם בחו"ל. שניהם אמורים לפעול בעולם למען חברות הקנאביס. על ברק אמרו שהוא "יוביל את אסטרטגיית הצמיחה הגלובלית של אינטרקיור". על אולמרט נאמר שהוא "יקדם התפתחותה העסקית של החברה בארץ ובעולם וילווה את החברה בכנסים ובגיוס משקיעים אסטרטגים". עכשיו דמיינו: מגיע אהוד א' או אהוד ב' לפגישה עסקית אצל משקיעים גלובלים גדולים וכבדים בחו"ל. מלפנים ומאחור אחד מבחורינו המצוינים, מהצד עוד בחור נאה, תמיר וקשוח, שכולם יודעים-מדמיינים מנין בא. לפני הפגישה הם גם סורקים את האזור בהדרת חשיבות. מה זה עושה למשקיעים? לכנסים? בקיצור, הקופה הציבורית הישראלית, שמממנת את האבטחה הכבדה, משלמת על הצלחות הקנאביס של ברק, אולמרט ואנשי העסקים שבפיקחות רבה גייסו אותם.

להרחבה

מודעות פרסומת