דיווח: נתניהו הרוויח מעסקאות של בן דודו עם לוב
לפי HuffPost, "סביר" שרה"מ הרוויח באופן לא-ישיר מעסקאות של חברה בבעלות בן דודו נתן מיליקובסקי עם משטר קדאפי, בניגוד לסנקציות אמריקניות. נתניהו, דווח, החזיק מניות בחברה אחרת של בן הדוד, שסיפקה לחברה השנייה חומרי גלם. מיליקובסקי: "נתניהו לא ידע על המכירות ללוב"

נתן מיליקובסקי

מאת איתמר אייכנר,כלכליסט-ynet07:1704.04.19
תגיות:בנימין נתניהו
סידריפט קוק
נתן מיליקובסקי
לוב
בזמן שראש הממשלה בנימין נתניהו החזיק במניות בחברת סידריפט קוק (Seadrift Coke), שהנשיא שלה היה באותה תקופה בן דודו נתן מיליקובסקי, חברה אחרת בבעלותו של מיליקובסקי, מכרה ציוד אלקטרוני בניגוד לסנקציות אמריקניות על משטרו של שליט לוב מועמר קדאפי דאז, בין השנים 2008-2007. כך דווח אמש (יום ד') בתחקיר של אתר החדשות האמריקני HuffPost.

לפי הדיווח, מכיוון שבאותה עת חברת סידריפט, שמקום מושבה בטקסס שבארה"ב, הייתה הספק המרכזי של חומרי גלם לחברה שהואשמה במכירות ללוב, C/G Electrodes – "סביר" שנתניהו הרוויח גם מהעסקאות הללו.

הממשל האמריקני האשים את חברת האלקטרוניקה של מיליקובסקי במכירות אסורות ללוב ב-23 הזדמנויות שונות. שווי המשלוחים, שחלקם הועברו דרך קנדה, הוערך ב-6.8 מיליון דולר. הציוד, נכתב בדיווח, נמכר בניגוד לתקנות הקשורות למניעת הפצת נשק גרעיני, ומשמש לייצור פלדה. משרד הסחר של ארה"ב קנס את החברה האמריקנית ב-250 אלף דולר, כחלק מהסדר.

באוגוסט 2007, דווח, נתניהו קנה מניות בסידריפט קוק, שהיא כאמור הספק המרכזי של חומרי גלם ל-C/G Electrodes. שלוש שנים לאחר מכן, נטען, נתניהו, אז כבר ראש הממשלה, מכר אותם ברווח של 700%.

להרחבה

מודעות פרסומת