בלעדי לכלכליסט

היועמ”ש מרחיב את הבדיקה: התיווך בעסקת סטורדוט נשאר במשפחת נתניהו
נתן מיליקובסקי, בן דודו של רה”מ, השקיע 6.2 מיליון שקל ביצרנית הסוללות הנטענות למובייל ולרכב מהרצליה. מי שתיווך בעסקה היה היועץ הכלכלי אורי מיליקובסקי – בן דוד נוסף של נתניהו

נתן מיליקובסקי

תומר גנון ומאיר אורבך,כלכליסט-06:5801.04.19
תגיות:נתן מיליקובסקי
היועץ המשפטי לממשלה
בנימין נתניהו
סטורדוט
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע אתמול על הרחבת בדיקת ניגודי העניינים הפוטנציאליים בין ראש הממשלה ושר הבריאות בנימין נתניהו לאינטרסים הכלכליים בישראל של בן דודו נתן מיליקובסקי. “עניין ניגוד העניינים של ראש הממשלה בקשר לבן דודו מיליקובסקי נמצא בבחינה”, נמסר ממשרד המשפטים בתגובה לפרסום אתמול ב”כלכליסט” שלפיו מיליקובסקי מחזיק כ־3% ביצרנית הסוללות הנטענות למובייל וכלי רכב סטורדוט (StoreDot) מהרצליה.

להרחבה

 

 

לבחינת ניגודי העניינים בין מיליקובסקי לנתניהו על ידי מנדלביט ישנה חשיבות מיידית לאור בקשתו של נתניהו לקבל מבן דוד עד מיליון דולר לצורך ניהול ההליכים המשפטיים נגדו בתיק 1000, 2000 ו־4,000. ועדת ההיתרים, שצפויה לבקש את התייחסות היועמ”ש, תצטרך לבחון את עוצמת ניגודי העניינים והאינטרסים הכלליים של מיליקובסקי בטרם תכריע בבקשה ששבה אליה לבחינה בהוראת בג”ץ.

 

מסמכים משפטיים שהגיעו לידי "כלכליסט" חושפים את היקף ההשקעה של מיליקובסקי בסטורדוט. לפי המסמכים, נכון למרץ 2015 השקיע מיליקובסקי בסטורדוט 1.72 מיליון דולר. מדובר בשני סבבי השקעה שבהם השתתף בן דודו של רה”מ. בסבב הראשון, שנערך בקיץ 2013, הוא השקיע 200 אלף דולר, ובסבב השני, שנערך ב־2014, הוא השקיע 1.5 מיליון דולר נוספים.

מודעות פרסומת