31 במרץ 2019 –  דוב_138_2019

החל קידוח האקספלורציה במאגר כריש

שר האנרגיה, דר' יובל שטייניץ, בביקור בקידוח מאגר כריש: "רואים את תחילתה של התחרות. פיתוח מאגרי הגז יאפשר לנו להמשיך ולהפחית את השימוש בפחם ולנשום אוויר נקי יותר"שר האנרגיה, דר' יובל שטייניץ, מנכ"ל המשרד, אודי אדירי, מנהל מינהל אוצרות טבע והממונה על הנפט במשרד האנרגיה, יוסי וירצבורגר, ומנהל תחום בקרה הנדסית במשרד, וויקטור בריודין, הגיעו לביקור בספינת הקידוח לרגל תחילת הקידוחים במאגר כריש.במהלך הביקור זכו הארבעה לסקירה מקיפה באשר לשלבי הקידוח ולפיתוח מאגר כריש מאת מנכ"ל קבוצת 'אנרגי'אן', מתיוס ריגס, החברה הבריטית-יוונית שאחראית על פיתוח המאגר.

שר האנרגיה, דר' יובל שטייניץ: ״זהו ביקור ראשון על ספינת קידוח של שחקן חדש בשוק האנרגיה הישראלי. אנו רואים את תחילתה של התחרות, ומקווים שחברות נוספות ילכו בעקבות 'אנרג'יאן'. פיתוח מאגרי הגז יאפשר לנו להמשיך ולהפחית את השימוש בפחם ולנשום אוויר נקי יותר".

חברת אנרג'יאן מבצעת בימים אלה קידוח אקספלורציה במאגר כריש צפון – זהו קידוח האקספלורציה הראשון בישראל מאז שנת 2013. לפי ההערכות, מדובר על כמות של TCF1.3 (כ-bcm 36) מעבר לכמות הידועה עד כה במאגר כריש;  מכריש צפון תמשיך הספינה לקידוח במאגר כריש  'מיין' (MAIN).

מנכ"ל קבוצת 'אנרג'יאן', מתיוס ריגס: "פיתוח מאגר כריש מתקדם בהתאם לתכנית וללוח הזמנים – בתחילת שנת 2021 ייהנה המשק הישראלי מגז טבעי שיוזרם לכאן".

בביקור נטלו חלק גם שאול צמח, מנהל 'אנרגי'אן' ישראל, וסטטיס טופוזוגלו, חבר דירקטוריון בחברה.

מצ"ב תמונות לשימושכם. קרדיט תמונה: קינסט הפקות עבור אנרג׳יאן.

מודעות פרסומת