דוחות קנביט: לא צופים הכנסות מייצוא גם ב-2019
החברה מעריכה בדוחותיה הכספיים ל-2018, כי תתחיל לייצא רק ב-2020, וכי גם ההסכם שלה לגידול קנאביס רפואי בישראל עם תיקון עולם עלול להתעכב

 

צלי גרינברג,כלכליסט-19:54,28.03.19
תגיות:קנביט
קנאביס
מריחואנה
חברת הקנאביס הרפואי קנביט פארמסוטיקלס, הנסחרת כחברה בשימור בבורסה בתל אביב לפי שווי של 216 מיליון שקל, מעריכה כי לא תייצר הכנסות מייצוא גם ב-2019, וכי בהינתן בידה רישיון ייצוא השנה, היא צפויה להכנסות מפעילות הייצוא רק ב-2020. כך עולה מדוחותיה הכספיים של החברה ל-2018, שמצביעים על הפסד כולל של 21.1 מיליון שקל, שעיקרו בהוצאות רישום למסחר בגובה של 18.2 מיליון שקל.

קנביט מעלה בדוחותיה גם סימני שאלה לגבי הכנסותיה מפעילות הקנאביס הרפואי בישראל; זאת, לאור הסכמיה לשיתוף פעולה עם מגדלת הקנאביס הרפואי הגדולה בארץ, תיקון עולם. זו אינה יכולה לגדל תפרחות לפחות עד יולי השנה, לאחר שלא קיבלה אישור במסגרת האסדרה החדשה לחווה שלה בביריה, ועדיין לא יכולה לגדל בחווה החדשה שלה בכפר יהושע.

ההסכם עם תיקון עולם הוא לגידול חקלאי של קנאביס רפואי בשני מחזורים, שאת ההכנסות מהם העריכה החברה בכ-4.8 מיליון שקל; עלות הגידול צפויה לעמוד על עד 3 מיליון שקל. החברה מציינת, כי אם עד 4 באפריל לא יתקדמו התנאים המתלים של העסקה (שככל הנראה לא יתקיימו לאור המגבלה בה נתונה כיום תיקון עולם), הדבר עלול לעכב את תחילת פעילות הגידול שלה.

להרחבה

מודעות פרסומת