מאבוקדו ותרנגולי הודו – לקנאביס: החקלאי שהפך למולטי-מיליונר
שאיפה לחיים (BOL), שהוקמה בידי חגי הילמן, היא אחת מיצרניות הקנאביס הרפואי הגדולות בישראל ■ באחרונה השקיעו התאחדות האיכרים וליאון קופלר, הבעלים של סופר-פארם, 30 מיליון דולר בחברה – והעניקו לפעילותה תג מחיר ראשוני של כחצי מיליארד שקל

ערן אזרן,דהמרקר-17.03.2019 06:02 עודכן ב: 06:03

מי שיתקשר בימים אלה לשירות הלקוחות של חברת הקנאביס הרפואי שאיפה לחיים (BOL — Breath of Life), עלול למצוא את עצמו משתרך בתור אחרי עשרות ממתינים. הסיבה: ספקית הקנאביס הגדולה בישראל, תיקון עולם, הודיעה באחרונה כי לא תוכל לספק קנאביס רפואי עד יולי, מאחר שאינה עומדת עדיין בתקן החדש של משרד הבריאות (GAP) לגידול וריבוי קנאביס.

כמו לספקיות קנאביס רפואי נוספות בישראל, הצרות של תיקון עולם טובות ל–BOL — שמגדלת ומשווקת זני קנאביס רפואי בחוות שאיפה לחיים, ואחראית על כל תהליכי הגידול, הקציר, האריזה והאחסנה. בשונה מתיקון עולם, BOL קיבלה רישיון ממשרד הבריאות במסגרת ההסדרה שאושרה בידי ממשלת ישראל ב–2016 בכל חוליות השרשרת המרכזיות של גידול קנאביס — משלב הריבוי, דרך הגידול והייצור, ועד חממות. בנוסף, לחברה יש זרוע מחקר ופיתוח, והיא מבצעת ניסוי שלב 2 בהשתתפות ילדים אוטיסטים, ומתכוונת לבצע ניסויים קליניים נוספים.

BOL אינה נסחרת, אך לחברה יש ממשק עקיף עם שוק ההון. באוקטובר 2018 חתמה עמיר שיווק(3,580 +1.16%) , חברה ציבורית העוסקת באספקה ושיווק תשומות לחקלאות, על הסכם השקעה בחברה עם יו"ר ובעל השליטה בסופר־פארם, ליאון קופלר. בעסקה נקבע כי עמיר שיווק תשקיע 20 מיליון דולר וקופלר 10 מיליון דולר נוספים, עם אופציה להגדלת ההשקעה ל–38 מיליון דולר. ההשקעה נעשית בהדרגה, כך שעד סוף פברואר שני המשקיעים כבר השקיעו 20.3 מיליון דולר — כשהיתרה תושקע בהתאם לאבני דרך.

להרחבה