רצף נצחונות לחברת אקו וייב פאוור: החברה נבחרה להשתתף בתוכנית  של PORTXL , שתסייע לחברה להקים פרויקט בהולנד

יאיר רודיק

רק בשבוע שעבר, הגברת אינה ברוורמן, מייסדת חברת אקו וייב פאוור זכתה בתחרות ה Women4Climate שנערכה על ידי ארגון ה40C בפריז, והשבוע חברת אקו וייב פאוור קיבלה עוד בשורות משמחות!

אקו וייב פאוור קיבלה הודעה כי היא נבחרה להשתתף בתוכנית של PORTXL , שהנה האקסלרטור היחיד בעולם לטכנולוגיות ימיות וטכנולוגיות לשימוש בנמלים. על פי PORTXL, התעשייה הימית בשלה למהפך, וישנן הזדמנויות רבות לשיתופי פעולה. אולם, קשה מאוד לחדור לתעשיה זו. כתוצאה מכך, ארגון הPORTXL ושותפיו החליטו לסייע לטכנולוגיות מהפכניות ופורצות דרך לחדור אל שוק זה.

הקבלה לאקסלרטור הנה תהליך ארוך שהשלב הארוך בו הנה תחרות.

אלפי בקשות הוגשו על מנת להשתתף בתוכנית של PORTXL ומתוכן נבחרו 27 חברות, שהציגו בגמר, שנערך בבניין המדע שברוטרדם, שם מצוי הנמל הגדול ביותר באירופה.

מר יאיר רודיק, מנהל הפיתוח העסקי של החברה ייצג את חברת אקו וייב פאוור בתחרות, שבמהלכה כל מתמודד הציג את הפתרון שלו על הבמה בפני שופטים מכובדים מחברות כדוגמאת: Shell, Van Oord,, הנמל של רוטרדם ואחרות.

לאחר מצגת מוצלחת של מר יאיר רודיק, הוחלט כי חברת אקו וייב פאוור- אשר פיתחה מערכת יחודית ומתקדמת ליצור חשמל מן הגלים של הים, נבחרה להשתתף בתוכנית, כשהמטרה היא לבנות את תחנת הכוח הראשונה ליצור חשמל מגלי הים בהולנד.

כיום, חברת אקו וייב פאוור מפעילה תחנת הדגמה ליצור חשמל מן הגלים של הים בנמל יפו, וגם את התחנה היחידה בעולם ליצור חשמל מן הגלים של הים שמחוברת לרשת החשמל- בגיברלטר.

תחנת הכח בגיברלטר (שמומנה בשיתוף פעולה עם האיחוד האירופי) מחוברת לרשת החל משנת 2016 וזכתה להכרה משמעותית שכן היא ההוכחה כי גלי הים הנם פיתרון יעיל ואמין ליצור חשמל נקי. כעת, אקו וייב פאוור נמצאת בתהליך של התרחבות להקמת תחנות נוספות ברחבי העולם.

מודעות פרסומת