"זה היה גרוע יותר ממה שנכתב בעיתונים": האישה שנתניהו הדיח באה לסגור חשבון
הפגיעה שספגה מראש הממשלה בגלל התנגדותה למתווה הגז, ה"בייגלה" מעל ראשו של בני גנץ, המחלוקות עם אבי ניסנקורן ו"הרצון לתקן את הידרדרות המדינה" ■ ראיון עם אורית פרקש־הכהן, לשעבר יו"ר רשות החשמל, שחוזרת לעשייה ציבורית

חגי עמית,דהמרקר-01.03.2019 07:04

ב-5 באוגוסט 2015 התכנס הקבינט החברתי־כלכלי של ממשלת ישראל לישיבה סוערת. על הפרק עמדה סוגיה מהותית: הדחת יו"ר רשות החשמל אורית פרקש־הכהן.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האנרגיה יובל שטייניץ לחצו על ביצוע המהלך. שר האוצר משה כחלון ובכירי משרדו התנגדו. היה זה שיאו של עימות רווי יצרים שנמשך חודשים ארוכים סביב מתווה הגז, שפרקש־הכהן התנגדה לו. בסוף הדיון השיג ראש הממשלה את מבוקשו, ולאחר חמש שנים בתפקיד נאלצה פרקש־הכהן לעזוב. היא הודחה לאחר שהממונה על ההגבלים העסקיים דיויד גילה התפטר בגלל התנגדותו לאותו מתווה, ושר הכלכלה אריה דרעי ויתר על התיק בגלל סירובו להיות האיש החתום על ההסכם. עם הליכתה של פרקש־הכהן לא נותרו בזירה רגולטורים שיהוו מכשול למתווה.

אבל לפני שבועיים חזרה פרקש־הכהן למרכז תשומת הלב הציבורית, כאשר הצטרפה למפלגת חוסן לישראל של הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ – וכיום היא משובצת במקום ה-15 ברשימת כחול־לבן. אם הסקרים נכונים, בעוד חודשיים היא תפגוש שוב את נתניהו ושטייניץ – הפעם במליאת הכנסת.

להרחבה

מודעות פרסומת