"אם יהיו מחירי היצף בלוויתן כדי להרוג את השוק האוצר יתערב"
2019 תעמיד את משק האנרגיה למבחן, עם יישום הרפורמה בחברת החשמל, חיבור מאגר לוויתן כספק ומכירת הגז לירדן ולמצרים. ודווקא עכשיו, בצל הבחירות, המשק עלול להתקדם ללא קברניט. פאנל שערכה חברת הדירוג מידרוג, בהשתתפות האוצר וחברות האנרגיה, התמקד ביעדי הייצוא, בצרכים המקומיים וביכולת השוק להתמודד עם גיוסי חוב בענף


ליאור גוטמן,כלכליסט-07:1614.02.19
תגיות:גז
שוק ההון
משרד האוצר
שנת 2019 אמורה להסתמן כשנת המפץ הגדול במשק האנרגיה המקומי. הפרויקטים שאמורים להתממש במהלכה כוללים את יישום הרפורמה בחברת החשמל ומכירת תחנות הכוח; חיבור מאגר לוויתן כספק שני למשק; מכירת גז לירדן ולמצרים; והכנסת השימוש במכוניות חשמליות או מונעות בגז טבעי.

הצעדים הללו אמורים לשנות את פני המשק, אבל גם להתממש דווקא בתקופת הדמדומים של מערכת הבחירות וגיבוש הממשלה החדשה, כשזהות השרים שיופקדו על הנושאים הללו במשרדי האוצר והכלכלה לוטה בערפל. בשורה התחתונה, משק האנרגיה עלול להתנהל כספינה ללא קברניט דווקא בתקופה שבה כל הקצוות היו אמורים להיסגר. לאור כל התהפוכות, חברת דירוג האשראי מידרוג, שמדרגת את החברות בענף, ערכה פאנל סגור בהשתתפות בכירים במשק האנרגיה ונציגי האוצר. "כלכליסט" היה שם כדי לשמוע את עמדותיהם בנוגע לשאלות הבוערות.

להרחבה