10 פברואר 2019

בעליהן של שתי חברות בענף הדלק, חשוד בייבוא דלק מסוג קרוסין, החייב במס קניה, במסווה של יבוא 'ממס', הפטור ממס קניה

בית משפט השלום בראשון לציון, נעתר לבקשת מחלקת חקירות מכס ומע"מ תל-אביב והורה על שחרורו בתנאים מגבילים של משה עובד, מגבעון החדשה, בעל החברות N.R.G. אספקה בע"מ ו- N.R.G. אינטרנשיונל בע"מ, החשוד בהברחת דלק מסוג קרוסין (נפט), תוך הצהרה כוזבת למכס כי מדובר בדלק מסוג 'ממס', הפטור ממס קניה, כשסכום העברות עומד על מיליוני שקלים.

על פי המתואר בבקשת המעצר, בתאריך 27/12/18, ייבאה חברת N.R.G. אספקה בע"מ,  9 מכולות המכילות דלק עליו הוצהר, באופן כוזב, כי מדובר ב'ממס', הפטור ממס קניה, וזאת במטרה להשתמט מתשלום המס כנדרש בחוק. החקירה החלה לאחר שבמכס אשדוד נדגם הדלק המיובא, ונשלח לבדיקה במעבדה חיצונית. מתוצאות הבדיקה עלה, שאין מדובר ב'ממס', כפי שהצהיר החשוד, אלא בדלק  מסוג 'קרוסין' (נפט), החייב במס קנייה ביבוא בשיעור של 2.9 ₪ לליטר.

כמו כן צוין בבקשה, כי החברות בבעלות משה עובד שימשו אותו לביצוען של העבירות המיוחסות לו וכי, כאמור,  סכום העבירות, על פי החשד, עומד על מיליוני שקלים. לאחר ביצוע חיפוש בביתו של החשוד ובמשרדי החברות שבבעלותו, הוא נלקח למשרדי היחידה שם נחקר תחת אזהרה.

שופטת בית משפט השלום זהר דיבון סגל הורתה, בין השאר, על ערבות עצמית בסך 100,000 ₪, ערבות צד ג' בסך 100,000 ₪, הפקדת מזומן בסכום של 80,000 ₪ וצו עיכוב יציאה מן הארץ למשך 180 ימים.

חקירה זו מתנהלת כחלק ממאבקה של רשות המסים בעבירות מס בענף הדלק – ממסים ושמני סיכה- ביבוא ובייצור המקומי.

14956-02-19