כמה מחשבות משונות שפקדו אותי באמצע הלילה
הוועדה לאנרגיה אטומית, ראש ממשלה עם הפרעת אישיות גבולית וכפתור אדום אחד. כשהמחשבות מתגלגלות בארבע בבוקר הן מביאות איתן גם שאלה

מאת אביגדור פלדמן,הארץ,08.02.2019

ארבע בבוקר המחשבות מתגלגלות לאן שהן רוצות ומביאות איתן גם את השאלה — מה קורה אם ראש הממשלה לא כשיר למלא את תפקידו בגלל הפרעה נפשית די נפוצה של אישיות גבולית? הלוקה בהפרעה זו עלול לנוע במהירות בין תחושת עוצמה ללא גבול ובין תחושת קורבנות קיצונית, והוא עלול להגות במחשבות אובדניות, לאו דווקא שלו אלא של ציבור גדול, שהוא חש כי עליו להגן עליו מפני התנכלות קוסמית. מאפיין בולט של הפרעה זו הוא חשדנות קיצונית כלפי הקרובים לך, אתה מדמה אותם קושרים קשר כנגדך, מתלחשים ביניהם, מבקשים להדיח אותך מכיסאך, להטיל את הרכבת הממשלה על אדם אחר. הבעיה היא שהחוק אינו מאפשר לחייב ראש ממשלה להיבדק על ידי מומחים פסיכיאטרים שיכריעו אם הוא מסוגל למלא את תפקידו ואם אפשר להשאיר תחת אחריותו את המוצר המפוקח על ידי הוועדה לאנרגיה אטומית.

עמוד השחר עלה, וחברי הוועדה לאנרגיה אטומית נוטלים את כובעיהם ממתלה הכובעים שרכשתי במיוחד עבורם ונפרדים ממני. פרופ' ישראל דוסטרובסקי מלטף את שערי ומביט בי בעיניו הכחולות החודרות כל מגן רדיואקטיבי. מן החלון אני רואה אותם עולים על מכונית אמריקאית ארוכה המצוידת בסנפירים של כריש אוכל אדם ונוסעים לדרכם.

להרחבה